Autor: 95 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Rude Awakening (live)

MEGADETH - Rude Awakening (live)

(Skoro) Bratři Dave Mustaine a David Ellefson se rozhodli s poslední sestavou kapely pořídit reprezentativní živé dvouhodinové album. Na tomoto živáku dokazuje kapela doplněná sólovým kytaristou Alem Pitrellim (ex-Savatage) a bicmanem Jimmym DeGrassem (ex-Alice Cooper, MD45), že si na živo nic nezadá se zlatou sestavou Megadeth s Martym Friedmanem a Nickem Menzou.
Sestava skladeb je také víc než potěšující vzhledem k tomu, že byly nahrány na turné k albu, asi definitivně poslednímu :o( - pro mě ne moc oblíbenému, The World Needs a Hero, ze kterého zazněly jen 3 skladby. Z předposledního experimentálnějšího Risk nezazněla ani samo-jediná vynikající skladba The Doctor's Calling :o( Z pozdějších alb tak uslyšíte obligátní best-of, kde by asi každý fanda něco změnil, ale... Jinak živák zvěčněný během jediného koncertu ve Phoenixu otvírají dvě novější vynikající skladby Dread and the Fugitive Mind a Kill the King, známé z výběrovky Capitol Punishment.
Prvních šest skladeb zahráli naprosto s přehledem, jen bicí se musely pořádně rozjet do provozní teploty (což nastalo právě v 6té She Wolf, kde Jimmy vystřihne vynikající sólo). Asi největší problémy se zpěvem má Dave ve skladbách z Youthanasie (Reckoning Day, Train of Consequences a A Tout Le Monde). Naopak nejvíc to sedí kapele ve skladbách z kultovních Peace Sells... But Who's Buying?, Rust in Peace a Countdown to Extinction (Wake Up the Dead, In My Darkest Hour, Tornado of Souls, Ashes in Your Mouth, potom hlavně do kolen dostávající Hangáry a Holy Wars) + hodně nadčasové věci z Cryptic Writings.
Jediné co mě mrzí je, že i přes to že na živo je zde kapela víc než vynikající, ocenil bych živý doklad už z dob Countdown to ExtinctionCryptic Writings. Naopak velmi sympatické je, že kapela nic neupravovala ve studiu (nepřesnosti bicích a nedokonalý Daveův zpěv). Tím se toto album vyrovnává kultovnímu živáku Iron Maiden - Live at Donnington /‘92/, který preferuji před všobecně vyzdvihovanému Live After Death /’'85/. Zkrátka a dobře je to jedno z nemnoha live alb, které opravdu stojí za to!
PS: Nevím jak to vypadá s kapelou pohrobků Megadeth (David Ellefson, Jimmy DeGrasso, Al Pitrelli a Marty Friedman), ale nestálo by za to pánové pozvat Dejva k sólovému zpěvu? BTW: Stejně mi byl vždy sympatičtější Nick Menza, který hrál na deskách techničtěji než Jimmy (ale tenhle živák Jimmyho ukazuje hned v jiných barvách :o))). Tu geniální obálku má na svědomí jistý Storm Thorgerson (autor většiny obalů Pink Floyd)!

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

Ty jovka, TOME, vyzvracej tady eště ňákej blábol. někdy.

ŠMOULOVÉ na vrchol hitparád!!!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))
Já se dneska vožeru.

Kejte, vídíš, že se tady něco děje.

Vole Tome, co se s Tebou děje?
REAKCE, REZONANCE, REVOLUCE!!

Až mě vyhoděj, taK BUDEŠ BREČET!!!

Jenže K8 psal taky o tom, že Lars si promyslí, co hraje. To je aspoň argument. Ty tady zatím jen chytáš za slovíčka, véefkáři :))

Tome, Tys nějak přestal reagovat. Škoda by byla. Zapoj se, vzlítni a piš!!!!!

Hele Kejte, vo co Ti jde? Myslím, že můj styl bubnování taky nejde napodobit a vždycky ho poznáš - takže jsem dobrý bubeník????

Tvé hodnocení:

Tagy:

thrash metal, metal, live

aktuálně

diskuze