Autor: 95 Uživatelé: 85 Tvé hodnocení: hodnoť
Mare

MARE - Mare

Toto mikrocédéčko jest zkázonosné. Popírá falešnost. Přetvářku. Mare si vybrali hudební vyjádření, které je na sugesci přímo založeno. A náležitě ho přetransformovali v jedinečný výsledek.
Jsou tři, z Ontaria, Kanada. Zpěvák (a kytarista) Tyler Semrick-Palmateer nahulákal

review_730_px2

první The End, pak je opustil, aby se věnoval vlastním vizím. Mare šlapou v cestách melancholie, pomalých tempech a prapodivné tajuplnosti. Neurosis či Kayo Dot se vklínili do Radiohead, i tak by se dala přiblížit jejich tvorba.
Anisette ještě šlape po vyšlapaných cestách, které se však ztrácí v horách a mlze, těžkopádný sludge s rozostřenými akordy a křikem k uzoufání. Už uprostřed se objeví odbočka, kterou již prostupují jen Mare. Krátký noisový zmatek, podpořený surově vytaženou basou a následná melodické odlehčení. Těchto náznaků chaosu lze brát jako pozůstatek z neurvalosti The End. Dvojka They Sent You začíná intimností ne nepodobnou Thomu Yorkovi, přesouvá se někam do vod indie kytarovek, násilné skřípění zubů kytary však dává na srozuměnou, že je načase zpomalit. Toto střídání klidnějších a vypjatějších momentů, vždy však se stejnou výslednou obskurní atmosférou, je

review_730_px3

rukopisem Mare. Palaces je pohřebním pochodem, který se až zdá, že postrádá jakoukoliv kytarovou linku. A přesto se opět přelije do kytarového noise, ve kterém jsou Kanaďani jako doma. Podpořený křišťálovou produkcí, monolitickým vyzněním a ostrými hranami bicích. A na závěr Sun for Miles! Jedna z pocitově nejsilnějších věcí, co jsem kdy slyšel. A začíná tak intimně a bezelstně – „sbory“ (nazpívané postupně jen Tylerem!), a v nich úžasně se proplétající vokální linky......které hlasem načrtnou následný depresivní příval tsunami bahna, likvidující vše živé.
Dlouhé odmlčení snad však nebude znamenat zmar a konec naděje. Mare přispěli na tribut Melvins jednou skladbou, která ale nenapoví. Už je to ale přes rok, navíc nefunkční stránky nepovzbudí. I když Tyler zmiňuje stylový obrat, jeho proklamace zůstává prozatím stále nejasná.......jako poslechové dobrodružství, kterého se dočká vnímavý posluchač. V lednu má začít nahrávání.

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

Zaplať Pán Bůh za něj! :-)

Smrt Facebooku, že jo, Gábo...

https://m.facebook.com/events/252301931834447

No ty kráso, šok!!! Důkaz, že Bůh existuje :-) Už si připravuju kapesníčky.

to je barzo trudne;(((((, s/t je jedna z nejintenzivnějších desek vůbec...

hmm to me mrzi, o vikendu jsem prave s kamosem probiral jak se na novou fosnu tesim

jsou. ach.
po dlouhé době poslouchám s/t a jdu do kolen. ta deska je nemožná.

Tak Mare jsou prý minulostí a žádná deska nebude....

Tvé hodnocení:

Tagy:

Mare

aktuálně

diskuze