Autor: 70 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Your Fear is Our Inhabitancy

KATALEPSY - Your Fear is Our Inhabitancy

Ještě než se na trhu pod názvem Ultimate Moscow Brutality objeví očekávaný DVD záznam z moskevského vystoupení, rozehřejí fanouška těžkého kovu a syrového krvesmilství pro kapelu kompozičně poměrně netradičně rozkreslená dvojice skladeb.
Po personálním rozkladu se soubor (ustálen v trojčlenném složení, jemuž

review_1489_px2

sekunduje živá bubenická posila Anton) rozhodl vypořádat s těžkotonážním kytarovým slammingem a zvukem vojenského bunkru. Namísto toho dal prostor technicky sofistikovanějším motivům. Obě kompozice pojí nespočet chemicky dokonale upravených textur a neforemně nehumánních guturálních vokálů, syrových námětů pro pokračování Půlnočního vlaku nebo zřetelně propracovanou konturu mezi jednotlivými motivy. To je nejpatrnější v nadrobno rozsekaných částech riffů měnících tempo a sled událostí častěji než chameleón zbarvení.
V čase 1:13 od konce první skladby si kytara vyloženě ulítla a stejně jako po první tříminutovce Gore Conspiracy servíruje bicmen Anton šílený souboj s kytarovým hmatníkem a dokonale sladěnými prsty. (Nacpat do toho ještě tak šílené sólo nebo individuální basovou linku, byl bych si mohl spokojeně umřít.) Zpěvem se Mirus probojoval k důraznější a čitelnější, i když zatvrzelejší poloze. Co je ale hlavní, jeho surový vokál válcuje všechny žánrové současníky a je zároveň nedílnou součástí stroje, kterému přitápí jako těžká lopata uhlí. Zklamáním jsou pro mě snad jen trochu bicí, u nichž se ne a ne zbavit pocitu, že by to šlo udělat jinak a líp. V domovský skvadře EASE OF DISGUST (www.myspace.com/easeofdisgust)

review_1489_px3

to Anton dokáže rozdávat s vervou pterodaktyla, ale u Katalepsy jako by respektoval kapelou předkreslené koleje, na nichž se jen projíždí. Ale otázkou je, co všechno by s podobným materiálem šlo a nešlo udělat, že? No, uvidíme, co se z příští spolupráce vyvrbí, neboť kapela pilně drátuje následovníka Musick Brings Injuries.
P.S.: Obě skladby vycházejí na limitovaném sedmipalci (na Power It Up Records - 400 černých a 100 čirých) a pro ty, co chtějí konzultovat současnou sestavu se vší tou několikaslabičnou surovostí, jsou skladby rovněž umístěny i na oficiálním Myspace.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Katalepsy, brutal death metal

aktuálně

diskuze