Autor: 80 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Human Impact

HUMAN IMPACT - Human Impact

Human Impact dělaj přesně to, co bys od kvalitního industriálního rocku čekal – umně míchaj tíživou atmosféru s hitovým potenciálem a trochou filmový rozmáchlosti.

Human ImpactKdyž se podíváš na sestavu Human Impact, ani se nechce věřit, že se tyhle lidi sešli v jedný kapele. Víceméně all-stars noise rocku z New Yorku devadesátejch let, mluvíme tady o Unsane, Cop Shoot Cop a Swans. Navíc deska vychází pod hlavičkou Ipecac records, takže očekávání samozřejmě vysoký a i nějaká ta netrpělivost byla.

A čekání se vyplatilo – prvotina Human Impact si totiž z původních ingrediencí bere přesně to, co mě na nich nejvíc baví. Natlakovaný kytarový stěny á la Unsane vytvářej neúprosnou atmosféru, kterou dokresluje zlověstná (a skvěle vytažená) basa. Z kláves jde samozřejmě poznat šikovná ruka Jima Colemana z Cop Shoot Cop – neposedný, občas chytlavý ale především vždycky zneklidňující. Dohromady tahle směs dělá přesně to, co bys od kvalitního industriálního rocku čekal – umně míchá tíživou atmosféru s hitovým potenciálem a trochou filmový rozmáchlosti.

Nakonec mě ani nepřekvapuje, že mě muzika Human Impact baví víc než většina jejích inspirací. Do určitý míry je to asi i načasováním. Když se zaposlouchám do basy a kláves v E605, úplně cejtím to plíživý neštěstí. A pak Chris Spencer hrábne do kytary a začne zpívat svoje střídmě dystopický texty...

"What are you trying to hide?
Clear blue skies
What will you do to survive?"

...a já si říkám, že tahle deska je přímo stvořená pro dnešní dlouhý dny doma.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

noise rock, Human Impact, industrial rock

aktuálně

diskuze