Autor: 40 Uživatelé: 80 Tvé hodnocení: hodnoť
Destroy

EKTOMORF - Destroy

Maďarští Ektomorf vrhají do světa svoji pátou studiovku, takto první pod triangulárním znamením Nukleárního výbuchu. Kvarteto vedené břími Zoltanem (vocs, guit) a Csabou (bass) Farkasovými, které doplňují drumla Jozsef Szakacs a druhý guitarhero Tomas Schrottner, se upsalo syrovému přímočarému HC/thrashi, tak jako již mnozí a mnozí předlouho i nedlouho před nimi, vycházejíc z monumentů typu Machine Head, Korn nebo (budiž!) Sepultura či Soulfly. Těžko říct, zda bezbřehá úcta k těmto pojmům nebo nedostačující potence (ta skladatelská, samozřejmě) nečiní z jejich novinky pranic překvapivého. Byť se nejrůznější propagační materiály mohou ve vymýšlení superlativů přetrhnout - ostatně tak to má být, je to přece šoubyznys (nebo snad šoubizznys?), z kotoučku zachumlaného do kabátku opatřeného výtvarně slušně zvládnutým coverem a ne úplně marnou produkcí Tue Madsena (v minulosti třímal udici např. nad Die Happy, The Haunted a Mnemic) opravdu nic objevného neleze.
Hoši to hrnou většinou až příliš rutinně a šablonovitě, chvílemi sešlápnou níže k podlaze (Only God), chvílemi zvolní (Gypsy), Zoltan za pomoci úsměvné pseudo-ugroangličtiny (možná by to občas bylo maďarsky lepší) obligátně proklamuje, shituje a muthafuckuje, v úvodu You Are My Shelter vztekle cedí slova skrz zuby po vzoru kukuřičného „Skota“ Davise, až mu to všechno jeden ani nevěří. Oba Farkasové rádi dávají k dobru své rómské kořeny a patřičnou atmosférou se snaží prošpikovat i tvorbu skupiny, nicméně ony pasáže „zpestřené“ etnickými motivy a občasným použitím sitáru ( např. From Far Away) většinou působí dojmem zařazení spíš z nutnosti než jaksi přirozeně a nenásilně.
Podtrženo sečteno, Ektomorf možná mají potenciál oslovit určité spektrum posluchačů, nicméně tip na konzumaci směřuje spíše k těm ortodoxnějším a méně náročným. Přitom paradoxně v poklidné a akustickou náladou protkané From My Heart ukazují, že nějaké dispozice pro práci s nápadem mají. Takže pokud by si to náhodou rozmysleli a místo plánovaného dobývání scén všemožných festivalů se raději zavřeli na delší dobu do zkušebny, mohli bysme se možná v budoucnu dočkat něčeho zajímavějšího.

12 / 47:47

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Ektomorf

aktuálně

diskuze