Autor: 60 Uživatelé: 67 Tvé hodnocení: hodnoť
History Repeats…

DYING FETUS - History Repeats…

Cover-verze s minimem vlastního vkladu. Broken Hope a Bolt Thrower se povedli. Napalm Death dobrý, Pestilence taky. Dehumanized slabší, Cannibal Corpse špatný.

Dying FetusPodle poslední desky by Dying Fetus měli být opět ve formě, tudíž jsem se na tohle EP těšil. Čekal jsem, že přidaj něco svýho, natlakujou džndžn pasáže a to všechno zabalej do moderního zvuku. 

Bohužel, Dying Fetus pouze přehráli originály, tlačí to míň, než bych od nich čekal a jedinou přidanou hodnotou je tak dnešní zvuk. Chválenej bubeník Trey Williams se moc nepředved. Navíc zvuk bicích je takovej papundeklovej.

Fade Into Obscurity (Dehumanized – Prophecies Foretold 1998)
Na tuhle skladbu jsem se těšil nejvíc, neboť Prophecies Foretold je NYDM klasika. Styl obou kapel je navíc podobnej, takže by to teoreticky mělo vraždit. Nevraždí. Ústřední sekací riff je moc sekanej a stejně jako u slamů mi tam schází groovy prohnutost. I zbytek skladby je rozpačitej a celý je to takový utahaný. Originál je dynamičtější a šťavnatější.

Unchallenged Hate (Napalm DeathFrom Enslavement to Obliteration 1988)
Slušná cover verze, která kope především díky dnešnímu zvuku.

Gorehog (Broken Hope – Swamped in Gore 1991)
Dying Fetus to zahráli po svým, snad bych i uvěřil, že je to jejich vlastní song. Opět dobrý dík dnešnímu zvuku. Na záhrobní atmosféru originálu ale zapomeňte.

Rohypnol (Dying Fetus)
Jediná původní fetusárna. Tupadžn, na konci sypačka. Má to 42 vteřin.

Unleashed Upon Mankind (Bolt ThrowerWar Master 1991)
Kouzlo originálu zachováno, přidali špetku vlastního stylu. Podle mě nejlepší cover tady, ale Bolt Thrower moc dobře neznám a fetusí verzi jsem slyšel jako první (!).

Dying FetusTwisted Truth (PestilenceTestimony of the Ancients 1991)
Takhle skladba už vyšla na japonský verzi Descend Into Depravity. John zapomněl na svůj chrchel a hraje si na Mameliho Van Drunena. Vcelku povedený, ač žádnej zázrak.

Born in a Casket (Cannibal CorpseEaten Back to Life 1990)
To nejlepší na originálu byly řezavý thrashingy a Dying Fetus je vzácně zkurvili. Nejhorší skladba.

Slabší než jsem čekal, ale až na ty Kenybl to ujde. Plus za výběr Dehumanized vyruší mínus za zpracování. Jako připomenutí klasiků asi fajn. Celkově lehkej nadprůměr.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

History Repeats…, covers, death metal, Dying Fetus

aktuálně

diskuze