Autor: 90 Uživatelé: 97 Tvé hodnocení: hodnoť
Perceptive Deception

DISAVOWED - Perceptive Deception

džn džn džn džn.., jo, už to naskočilotakatakatakataka. Kdepak, tento motor, potažmo celá mašina, se jen tak nezadře. Zodpovědný tým mazí zaneřáděných, ale z odvedené práce spokojených techniků vše nekompromisně dotáhl, promazal, sešteloval... Kdepak, u tohoto válce nic nehapruje, nic se neviklá...
Mohu-li nebludné (do usa míří na jisto..) holanďany "odsoudit".. DISAVOWED = lepší PYAEMIA, tedy nejlepší holandský (tedy evropský..) Suffo klon. K muzice nemám výhrad - tah, tlak, intenzita, chytlavost. (je to prostě) Vynikající brutální death metal americké post suffocation školy. Na tak povedeném a silném debutu sedí do poslední chvilky vše jak (se říká) prdel na hrnci - zřetelné, zapamatovatelné riffy z vás (tebe a DISAVOWED) udělají na dlouhou dobu téměř nerozlučné kámoše, máš-li ovšem rád lidsky (ne zvířecky..) brutální, v rámci svého stylu náročnější smrt. Přirozeně :) (žádná nedůvěru vzbuzující nadlidská rychlost..) naklikaný přesný bicmen má na jedničku nacvičenou povinnou sestavu všech sypaček (sešívačka, rovná disgorge i kanibal) + často porotu oslňuje pěknými brejky, ale přece jen.... je to RYCHLÍK!!! Holohlavý zpěvák se téměř nezastaví, do každého rozjezdu si vystřihne nějaké to své brutal deathové "GO!", nezřídka kurevsky protáhlé. Již nadstandartním plusem jsou parádní frázování, ale především až ojedinělé a nezvyklé texty, které se skromně skrývají za nesrozumitelným pračlověčím rykem. Mohu-li bez slovníku zlehka naznačit oč v inteligentních sociálně-filozofických textech (možná) jde: vliv prostředí/společnosti na jednotlivcovu aktivitu/stagnaci, cíle, hodnotový žebříček.. otázka náboženského fanatizmu neotřele znázorněna na příkladu stigmat a v ně slepě věřícího davu neznabohů potřebujícího zázraku coby záruky vlastní chatrné víry. Žádná nepřeložitelná ultra složitá okecávačka/schovávačka o ničem.
Vždy se dá něco zlepšovat, ale sáhl-li by producent ještě po nějakém čudleti, ruku bych mu urazil. Hutné, ale jakoby (no....) gumové kytary se krásně tvarují do jednoho hustšího riffu za druhým a pod tím tepe/tiká splašený čtyřručičkový ciferník. Je toho tu moc, ale vše (tedy celek) je podáno s přehledem a zkušenostmi talentovaných popových skladatelů. Žádný ALE.. máte tu skvěle zahraný, extra brutální death metal, který je nejen díky nevídané chytlavosti, načasované intenzitě a originálním textům více než jen gore suffo klonem, 100% přesvědčivé.
DISAVOWED sjíždím zhruba půl roku, takže o nadšeném, ale časem prověřitelném a snad i zvratitelném prvním dojmu nemůže být řeč. Za touto nahrávkou si stojím. Potřebuješ-li i ty hned po ránu do uší kapačky adrenalinového brutal deathu, zkus DISAVOWED. TLAK je výstižným, charakterizujícím slovem! A tak nejen ty, bratříčku Vaněno, nezavírej vrátka před inteligentním death metalem.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Disavowed, brutal death metal, technical brutal death metal, technical death metal

aktuálně

diskuze