raven - profil nenalikován

naprosto ti rozumím :) ten první poslech bylo trauma i pro mě (jak píšu). obálka se ti vůbec nelíbí? mě přišla hrozně hnusná, ale jak jsem se ni častěji díval (a teda taky jsem hoděn koukal na jiný díla Alana Browna z toho cyklu válečníci), zalíbila se mi

I když to určitě nebyl záměr, tak je paráda, že tahle recenze vyšla zrovna na mezinárodní den dětí, tohle je totiž absolutní kinder avantgarde black metal. Nechce se mi věřit, že v těch kvantech, který (nejspíše) jedeš, seš na tohle trpělivý posluchač a hledáš, já spíš trpěl a opakovat to nehodlám :-) . Plus ten cover jak ze sešitu Perryho Rhodana...

WTC vydali letos repress s obalem od Dávida Glomby.

výtečnej matroš! vlivy tam vylejzaj, ale forma je osobita a varhany jedinecny. Progeny jako song masakr, ta rytmika jak maka a bubenik pritom akcentuje, top!

po dalších posleších se přidám, fakt výborné EP. a rozhovor taky zajímavý, dík!

   bizzaro: takhle dobryho bubenika (Posthumous/Banisher) jsem nevidel, tvl, asi nekolik let. jsem zvedavej, kdo velkej ho pod sebe kdy stahne  
tak jen jakoze doslo na my slova :) https://youtu.be/SxMusDQ5ZLk

No je to přesně jak říkáš. Ad bm album roku... nevím, já na tohle moc nehraju, ale když to vezmu za první pololetí, tak jsem nic takhle silnýho neslyšel (ale procházet všechno je nad moje síly). vždy je to ale o porovnávání... třeba nimbifer se mi líbí asi víc, ale jsou to tři písničky, 18 minut - takže se snažím zohlednit i tu masivní porci, kterou tady Tobias servíruje. Prostě nejsem moc příznivec bodových hodnocení a "aoty" výkřiků :)

Beatriz Ferreyra - to je hodně dobrý, (místy) trošku jak kdyby Nurse With Wound remixovali Sidsel Endresen, nebo tak něco :), ale asi netřeba... navíc koukám, že paní je v žánru veteránka... je to osobitý a překvapivě konzistentní, atmosférický, místy docela slušnej "dark ambient", příjemně zneklidňující... Mj. začátek druhý skladby zní jak Brüder Des Schattens - Söhne Des Lichts od Popol Vuh, ale to může být asi jakýkoliv jiný chrámový zpěv... taky jednu část Delìrium Còrdia od Fantômas mi to připomnělo ... každopádně dobrej tip, už to dnes večer jedu potřetí.

Poslední dobou jedeš :)
Jinak se teda přiznám, že osobně jsem si našel čas to celé pustit jen jednou. Ta délka je fakt brutální a nechce se mi to poslouchat ""jen tak. Ten první poslech mě teda bavil, ale dělat z toho bm album roku, to úplně nevím. Ale asi to chce správné rozložení k tomu si to pořádně vychutnat.

Předchozí nahrávky Lychgate mi z nějakého důvodu nesedly, ale tohle EP se mi líbí fakt hodně. Na Bardu je s kapelou fajn rozhovor pokud ho náhodou někdo ještě nečetl.

www.bardomethodology.com/articles/2019/10/02/lychgate-interview/

aktuálně

diskuze