Tom Šrejber - profil nenalikován

14. 7. 2020 Orchestr BERG - LOST in SPACE - v kostele Nejsvětějšího Salvátora (u Karlova mostu, vstup ze Studentského nádvoří v areálu Klementina):
Matouš Hejl – Prolínám, stmívám
... hudebně prostorová imerzivní performance
www.facebook.com/events/610961242878976/

17. 7. 2020 Ensemble Terrible - Atrium na Žižkově, 4 skladby pro experimentální hlas, otevřená partitura, aleatorika, improvizace:
Ian Mikyska | Bare
Petr Hora | Verbal Shapes
Michal Wróblewski | Game No. 1 (Zhruba to, co chci slyšet)
Anna Vtípilová | Broken Shadows
www.facebook.com/events/630444851012047/

22., 23. a 24. 7. 2020 Pražský improvizační orchestr + hosté = Klamm & Pelikán, Obelisk of Light ft. Kult Masek a další...
- Invalidovna, více zde: www.facebook.com/events/330076351339129/

Deathhammer! Ale Vektor taky cajky.

Pro mě lepší než předchozí, celkově ale "návratovka/Formation" je pro mě z těch 4 nejlepší. Hudebně jim šlapou na paty Havok. Pro mě nejlepší thrash aktuálně dělaj Vektor

Mě by právě třeba zajímalo, na základě čeho vedení M-A pozná, že ID nejsou (dostatečný) metal. Jak se vlastně pozná metal? Však je tam řvoucí vokál, je to vesměs rychlý, tvrdý, technický, má to zlověstný, pochmurný pasáže. Proč se tomu vlastně říká mathcore a ne třeba disharmonic extreme metal? Čím jsem starší, tím mě tyhle kategorie berou asi míň. Protože třeba zrovna ID budou mít mnohem blíž k, řekněme, Deathspell Omega, než Deathspell Omega k Sabaton, a přesto se Deathspell i Sabaton konvenčně řadí do metalu, zatímco ID ne. Prostě zbytečná šaškárna.

@ Bizz: Ano, tuto recenzovanou kapelu jsem měl na mysli. :-) Tady v diskusi zmínění nejsou.

Určitě tu stojí za to zmínit každou kapelu, která hraje propracovanější brutal death bez přehánení s onaniemi, slamy a breakdowny. Takových kapel není nikdy dost a že tu bylo něco zrecenzované, každému na první dobrou nenaskočí. ;-)

Add Cytotoxin (& Disavowed): Těším se na obojí. www.marastmusic.com/Novinky/Nove-skladby-Disavowed-a-Cytotoxin

Ono i těch kapel, co mají jen čistě "metalcore" tam najdeš furt hromadu. Paradoxem je, že většinou admini smažou hlavně ty velké kapely, kvůli kterým tam možná i pár lidí vleze, ale ty neznámé věci, které jen zabírají databázi, moc lidí reálně nezajámají, a nejsou čistokrevný metal, se tam válí dále.

   bizzaro: deathcory apod. tam normálně jsou. deathcore tam najdes jen vyjimecne, a to jen proto, ze ta kapela je jeste furt povetsinou deathmetalova   
příkladem budiž despised icon u nich tam je jenom "deathcore" a jsou tam :D...ale tak co už :)

   Franta N.: Jo, že tam smázli Ion Dissonance jsem si všiml a nechápu proč, protože různý grindcory, deathcory apod. tam normálně jsou.  
deathcore tam najdes jen vyjimecne, a to jen proto, ze ta kapela je jeste furt povetsinou deathmetalova

ale jinak samozrejme by bez M-A neexistoval svet, co zatoci s tebou ,)

   Franta N.: Klidně ať mažou melodický metalcore se sladkými refrény, tedy vlastně popík na zboostovaných kytarách.   

jako ten metalcore budiž, chápu, ale zrovna Protest the Hero je metal, moderní nasypanej/(progresivní?) hevač, když tam může bejt polovina uteplenýho heavy, tak nevím proč zrovna né prostest the hero :D, ale jak jsem psal, modernu maj v piči :D

já bych nemazal vůbec nic, čím širší databáze, tím líp. (a díky za tip na deathmetal.org dnes bude co dělat na poradách :) )

aktuálně

diskuze