Jukl

   brutusáček: ...já když se dostal na oriental tak se mi vždy podařilo promáčknout se tak 2-3 metry přímo před zvukaře  
Na W.H. si stál vzadu a škrábal si se na zadnici.

No nikdo nezmínil Metal Church, dost osamoceného zástupce na poli klasického hevíku. Zní jim to furt dobře, jedna z mála kapel toho ranku, ze které mi nekrvácejí uši.

Zvuk - cajk, občas něco zahaprovalo uchoslyšně, ale jak už se tu psalo vícekrát - prostě je třeba přejít na jiné místo apod. Jedině snad v orientalu u hlasitějších kapel stál zvuk za tiché hovno, pokud jste stáli vzadu vlevo. To je prostě zakřivením prostoru atd.

Jídlo - dá se tam najíst, občas za poměrně rozumné peníze. Nicméně párek v rohlíku za kilo je teda opravdu na zamyšlení, stejně tak chtít stovku za totálně podprůměrné nudle. Indický stánek (s fajn mango lassi) vzala bouře.

Pivo - pilsner ve skle za těch 50 byl ok, jinak je to prostě dělané na cenové relaci zahraničních návštěvníků, kterým tyhle ceny za podivně chutnající mok připadají naprosto fair a čekám, že by přežili i o pětku vyšší level. Město to jistilo, summer ale!

Ceny za merch v oficiálu dtto, ale jeden se musí pousmát.

Stálo by možná za úvahu re-vymyslet kino, začíná ztrácet smysl tam vůbec chodit při takových počtech, stejně tak ambient je super nápad, bohužel půl kapacity na sezení tam zabírali lidi, kteří se přišli vyspat (nevadí mi, že tam někdo chrápe, ale vadí mi, že si není kam sednout, takže tvrdá zem).

Taky by stálo za úvahu příště mít v záloze někde pár kubíků odpadní strusky na zasypání bahna u Metalgate. Tamtéž by byl super případný druhý východ z areálu. Just sayin´. Stejně jako nekonečná písnička o aspoň provizorních schodech a osvětlení cestou do kempu.

Čekání a kredit ok, dobít šel předem. Případně přes mobil (zahraniční lidi mají často vypnutá data, takže to trochu vysvětluje ty neustálé fronty).

Je vtipné, že v areálu má stánek antifa, když v červených tričkách makají regulérní nácci.

Organizačně atd. ale celkově fajn, lidsky trochu poslabší místy.

K té úvaze na konci. O.D. fungují primárně jako sjezd hudebníků v oboru, je kolem toho kupa uzavřených seminářů, workshopů atd., primárně to nebyl nikdy nějaký festival a nebylo to takhle myšleno. Svého času byl otevřený dokonce jen některé roky, jinak byl uzavřený (čti: bez možnosti, aby si tam kupovala lístky laická veřejnost) a určitě to tak funguje i momentálně s tím, že ten festival je poslední roky otevřený vždy (resp. ta jeho veřejná část).

   gorth:
krutou atmosféru na Metridium Fields teda neslyším, na mě to vždycky působí hrozně pozitivně:)
  


Dosaď si tam jiné adjektivum, bohajeho :)))

pf: přijít v roce 2014 s objevem, že Flojdi už nejsou co v roce ´69, to je něco mnohem víc.

Je to pohled na věc, autor má určitě právo na takový názor. Ale to album bylo od začátku takhle zamýšleno, navíc bych nekriticky řekl, že Flojdi mají na takové album nárok. Nejsou tam žádné větší ambice, které by to album následovně nedokázalo naplnit. Je to fakt jen ohlédnutí, hotovo. O tom, kdy ve skutečnosti kapele došel dech a kdy se přecenili, o tom by se daly vést sáhodlouhé debaty. Každému soudruhu dle jeho libost, hehe.

   AddSatan: těžko říct jak to bude znít bez něj...   
Jako bez bicích :))

CiC to s tou Vivalavidou zbytečně přehnali, zrovna jejich nejméně vtipné album.

Rohozec mimo areál to jistil. Nejlepší jídlo - jídelna v Jaroměři. Vevnitř ten stánek s klobásama. Octagon fajn, akorát tu jednosměrku sem nepochopil, navíc tam bylo víceméně poloprázdno. Kino do příštího roku zvěšit, nejlíp na úkor zbytečné Marshall stage nebo co to bylo za capinu. Příští rok to už nevidím pozitivně, jsem v tom samém stádiu, které je zkraje článku popsané.

aktuálně

diskuze