Zatěžkávací zkouška Těžkých kovů v Kabinetu

Resistor Sound Sessions přitvrdily. Do Kabinetu Múz přinesla brněnská sludge metalová kapela, NIKANDER Těžké kovy. Je to jejich první singl z připravovaného splitu s finskou kapelou Stolen Kidneys.

NIKANDER jsou přírodní živel. Horoucí láva zpěvu Jany Kremace, linoucí se z hory masivních doomických riffů, nenechá stát kámen na kameni a dokáže rozvířit i hloubky oceánů. Jejich živá vystoupení nemají divokou pověst bezdůvodně. Těžký a nekompromisní stoner-doom rock, až sludge metal z Brna.

Premiéra skladby Těžké kovy přináší předzvěst chystaného splitu, který se kapela NIKANDER rozhodla vydat spolu s hardcorovou kapelou, Stolen Kidneys, pocházející z finského Oulu. Split vyjde v září letošního roku pod hlavičkou Day After Records.

Je skvělé, že se nám podařilo zdokumentovat intenzitu, se kterou kapela Nikander vystupuje na živo,” říká o nové Resistor Sound Session Rhys Braddock, který je má nastarosti po zvukové stránce. “Jana, zpěvačka, rozhodně umí svým výrazem dostat emoce přes kameru až ven mezi lidi a to, co dokázala celá kapela v Kabinetu, si bude celá natáčecí parta rozhodně pamatovat.” Spolu s Těžkými kovy vyjde během června i další singl, Utkáno z prostých řas.

Projekt Resistor Sessions vznikl za podpory Státního fondu kultury České republiky, Fair Price Music, Kabinet Múz a Smile Music.

Resistor Sound Sessions
https://www.facebook.com/resistorsoundsessions/
Resistor Sound Sessions je projekt, který vznikl ve spolupráci hudebního portálu pro nezávisléumělce a vydavatelství, Fair Price Music, společně s brněnským klubem Kabinet Múz, Full MoonMagazínem a místními kreativními lidmi za podpory Státního fondu kultury České republiky. Tatosérie live sessions má za cíl šířit alternativní českou hudbu u nás i v zahraničí.

aktuálně

diskuze