Ukrajinští Natural Spirit u Epidemie

Novou akvizicí u labelu Epidemie Records se stává ukrajinská paganmetalová kapela NATURAL SPIRIT.

Kapela existuje od roku 1999, na kontě má jedno demo a tři regulérní alba. Nejnovější, čtvrté album nazvané Під серпом часу / Under Sickle of Time vychází 19. 5. 2020 na CD. Album na ploše 38 minut obsahuje 8 skladeb melodického a velice pestrého pagan metalu s mužským a ženským vokálem. Celkovou atmosféru samozřejmě doplňuje několik folkových nástrojů (djembe, perkuse, flétny, niněra, bandura, didgeridoo, píšťaly...), ale i viola, cello či trumpeta. Kromě základní, stálé tříčlenné sestavy se na albu objevuje dalších 12 hostujících muzikantů a čtyři sboristky a sboristé. Vše ve specifickém východoevropském duchu, přesně tak jak to umějí jen kapely z těchto končin. CD obsahuje krásný 20 str. booklet s texty v ukrajinštině a angličtině.

Více informací o titulu a kapele na www.epidemie.cz, kde si lze CD v e-shopu také objednat.

Sám si neodpustím malé doplnění na závěr: ze spolupráce s Natural Spirit mám velkou radost a když mi byla nabídnuta, neváhal jsem ani chvilku. Jednak mám rád kapely, které fungují ještě od 90tých let, znamená to, že vše myslí velmi vážně, hudba se pro ně stala neodmyslitelnou součástí jejich životů a domluva s nimi bývá většinou bezproblémová, protože moc dobře vědí, o čem celé hudební dění je.

Ukrajina mě také vždy fascinovala. Zajímá mě její historie, dvakrát jsem měl možnost ji navštívit. Poprvé v roce 1998, což byl hodně silný zážitek, a potom po roce 2000, když se vzedmula velká vlna pagan kapel z Ruska a Východní Evropy. Byl jsem tím silně zasažen a měl jsem to rád (ještě když to mělo autentickou tvář a nestala se z tohohle žánru zprofanovaná skotačivá masovka na velké letní festivaly),
objevoval jsem spoustu kapel, hodně jsem je tady distribuoval a v letech 2005 - 2010 jsem také v Praze pořádal koncerty pro kapely jako třeba Skyforger, Arkona, Obtest, Metsatöll, Alkonost. Spoustu lidí z této scény jsem měl možnost poznat osobně. Práce na tomto titulu jako kdyby mě do tohohle pěkného a dnes již poměrně dávného období zase vracela.
Martin Čech / Epidemie Records

aktuálně

diskuze