Spolu s Yob zahřmí na Sedmičce Pallbearer

Očekávaný návrat doomových YOB na strahovskou Sedmičku klepe na dveře, trojice zde 23. září představí oceňovanou novinku zaštítěnou labelem Neurot Recordings, desku Clearing the Path to Ascend. Ovšem zraky a slechy fanoušků žánru se upínají i k druhým vystupujícím, americkému kvartetu PALLBEARER. Jejich album Foundations of Burden sklízí ovace, kdekoliv zazní, a hvězdy večera, Mike Scheidt a spol., si vezou více než zdatného konkurenta.

S Yob jsme odehráli pár společných amerických koncertů. Jsme jejich fanoušky už léta, na doomové scéně je koneckonců přehlédnete jen těžko... Společné turné dávalo perfektní smysl a určitě to nebyla náhoda.“ (Pallbearer)

Celý rozhovor je k dispozici na webu.

Čtveřice Pallbearer (Brett Campbell – kytara a zpěv, Devin Holt – kytara, Joseph D. Rowland – baskytara, Mark Lierly – bicí) se dala dohromady v malé, ale akční metalové scéně v arkansaském městě Little Rock v roce 2008. Jejich třískladbové eponymní demo z roku 2010 obsahovalo mj. cover legendární písně Ponurá neděle (Gloomy Sunday) maďarského pianisty Rezső Seresse. Pallbearer se začali objevovat na blozích a v Americe si živým hraním vytvořili první fanoušky.

PallbearerDlouhohrající debut Sorrow and Extinction (2012) na labelu Profound Lore ocenil server Pitchfork známkou 8.4, posadil je na vrchol žebříčku Top 40 Metal Albums of 2012 a zařadil do kategorie „best new music“ – z kapely se rázem stala ostře sledovaná záležitost. Další hudební portály a magazíny na sebe nenechaly dlouho čekat: např. Rolling Stone označil Sorrow and Extinction za nejlepší metalové album roku 2012. Borci nezaváhali, velkou příležitost chytli za pačesy a do roku 2013 kráčeli už jako nové metalové hvězdy, což stvrdili hraním na desítkách festivalů a společným turné s Deafheaven nebo Enslaved.

Novinka Foundations of Burden, která vychází opět na labelu Profound Lore Records v produkci a mixu Billyho Andersona (Sleep, Eyehategod, Mr. Bungle…), má slušně nakročeno podobným směrem jako debut (na Pitchforku 8.6 a znovu „best new music“). Nevěříte? V úterý 23. září ukážou i Praze, zač je toho doom metal. Lístek v předprodeji bude stát 300 Kč (exkluzivně přes web goout.cz), na místě pak 350 Kč.

Kompletní PR

01. In Our Blood 16:56
02. Nothing to Win 11:21
03. Unmask the Spectre 15:25
04. Marrow 18:48

Sestava:
Mike Scheidt - Guitars, Vocals
Travis Foster - Drums
Aaron Rieseberg - Bass

Vydavatel: Neurot Recordings

aktuálně

diskuze