Pilsen Busking Fest 2015 se s vaší pomocí chystá nastartovat novou vlnu festivalů

Nejsme běžný festival a už vůbec ne takový, jaký ho znáte. Jsme festival, kde se bourají všechny zábrany a předsudky vůči umění. Festival, který ke konci září rozsvítí na týden historické jádro Plzně a stane se centrem světové pouliční scény v evropském hlavním městě kultury roku 2015!

Nabízíme hromadu kultury a vstupné žádné, respektive pouze takové, které se rozhodnete přispět buskerovi do klobouku.

Oživí město, vytrhne obyvatele ze stereotypu, vykouzlí nespočet úsměvů na tvářích kolemjdoucích, naplní ulice pozitivní energií a vytříbenými emocemi. A to tak, že se jim postaví přímo do cesty.

Je to festival kouzelníků, hudebníků, klaunů, artistů, divadelníků, malířů a dalších velmi kvalitních pouličních umělců. Ti předvádí svůj um a tak je na kolemjdoucím, zda podpoří umělce příspěvkem do klobouku, či mu zatleská, nebo pouze projde kolem.

Jak to ale udělat s penězi?

Musí se zaplatit jídlo, spaní, doprava a tak dále..

A třeba doprava, i když je třeba jen na chůdách, nebo na jednokolce, se zaplatit prostě musí. O to zvlášť, když je busker například z Francie.

A my? My na to máme zatím jen pár korun. A tak potřebujeme Vás!

Vás, kteří máte rádi umělce, a to takové umělce, co z nich vyzařují pozitivní a silné emoce. Jelikož stoupnout si k patníku jen tak na ulici a odnést si domů výdělek v klobouku, to už musí být umělec! Ono to totiž není jen tak někoho zaujmout, zároveň neotravovat a ještě si něco vydělat.

Přesně takové my právě chceme! Tady v ČR, konkrétně u nás v Plzni. A je úplně jedno odkud jsou.

A že jich máme dost a je o nás zájem! Třeba od Klatov, ale taky z Japonska, Chile, Mexika, Španělska, Itálie, Belgie nebo z Izraele. Tak nám prosím pomozte, vždyť i na Startovači se vybírá do klobouku! :)

Podpořit nás můžeš zde:https://www.startovac.cz/projekty/pbf-2015/

Pokud by se nám podařilo vybrat peníze nad cílovou částku, investovali bychom je do zaplacení cestovného pro velmi zajímavé buskerské projekty z Japonska a USA. Více neprozradíme, ale můžeme Vám zaručit, že byste měli možnost doslova se dotknout hvězd :)

Jsme CONEXIS z.s. - mladí umělci a muzikanti z Plzně.

Měli jsme tu čest navštívit několik busker festivalů a buskerských zón v Evropě. Koncentrace umělců z celého světa, přátelská atmosféra, vynikající umělecké výkony, poznávání nových kultur, pospolitost a respekt k sobě navzájem byly věci, které nás na těchto festivalech naprosto uhranuly a pomohli nám k tomu, abychom se rozhodli uspořádat takový festival i v České Republice, v našem rodném městě Plzni.

Busking – umění staré jako města sami.

Slovo busking je odvozeno od španělského buscar – hledat. A buskeři hledají – slávu, nové zážitky, sami sebe, svobodu, možnost vlastního vyjádření. Toto spojuje buskery po celém světě. Indie, Japonsko, Mexiko, Chile a snad i Plzeň, kde už proběhl se samými pozitivními ohlasy minulý ročník.

Začínali jako buskeři:

Např. Janis Joplin, Bob Marley, Louis Armstrong, David Bowie, Bob Dylan, Glen Hansard, Bono Vox z U2, nebo Dub FX a mnoho dalších.

Co nabízíme:

6 dní festivalu v ulicích historického jádra Plzně, širokou škálu kvalitních pouličních umělců, doprovodné programy pro rodiny s dětmi, odpočinkové a relaxační zóny, koncerty v klubech, dobré jídlo a pití a atmosféru, kterou umí nabídnout pouze busking festival!

Tak odhoďte předsudky stud a zábrany, uvolněte hranice a podpořte nás!

Máme za to pro vás hodnotné a neotřelé ceny a také tím podpoříte busking jako takový.

Rozhodně to stojí za to! Protože umění na ulici má smysl!

Děkujeme Vám minimálně za zájem a těšíme se na Vás 21.9. -26.9. na našem Pilsen Busking Festu 2015 !!

Na projektu spolupracují:

EHMK 2015, Tullamore D.E.W., Oupnér o.s., Místní Borci, Symphony Work, Tabasker.cz, Frajara*Putika a CONEXIS z.s.

Prozatím potvrzení umělci:

The Betty Bears (isr), Sun Tailor (isr), Thom Artway, Yedhaki:Nautika, White Wine (us,de), Hella Comet (au), Hynek Kočí, Tabasker, Frajara*Putika, N’toko (slo), Fizzt (de), Edoshův Kurník, Ludovik Material (slo), Flaškinet, Tomáš J Holý a další v jednání.

Užitečné odkazy:

Podpořit nás můžeš zde:https://www.startovac.cz/projekty/pbf-2015/

Zkouknout novinky na fb zde: https://www.facebook.com/pages/Pilsen-Busking-Fest/1656941021195365

Web festivalu: http://buskingfest.cz/

aktuálně

diskuze