Nová deska Ulcerate a singl

24. dubna vyjde nová deska ULCERATE. Dle prvního singlu došlo na výrazné zatmosféričtění a zpřehlednění (i zvukové), neřkuli nablacklost. Šestá deska Stare Into Death and Be Still by od totálního se oddání klaustrofobii a disonanci měla Novozelanďany posunout k objevování melodií a harmonií, takže se těšme, co tahle unikátní kapela s death metalem udělá. Už bylo na čase!


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

Měknutí možná bylo myšleno právě co se týče produkce, ne? Jinak jsou tam jak vzdušnější pasáže, tak celkem dusný válce. Je to po řadě poslechů asi nejvíc diverzifikovaná deska Ulcerate, s nejširší škálou použitých prostředků. Dá se to chápat i jako takový shrnutí jejich dosavadní tvorby - od tech deathu po nějaký melancholický post-doom, všechno tam v nějakým poměru je.

No krotkej, prostě tichej, když se to dá na lemmyho, tedy volume doprava tak to valí :D

Já si nemyslim že Ulcky měknou s touhle deskou, jasně je to "uhlazený" a obzvlášť oproti předchozí desce, ale to by se za měknutí muselo považovat už Destroyers...

Hele, tohle je proste o vkusu, no. Ja tam zadny vatovy druholigovy pasaze neslysim. Ale me zase trochu stvaly nektery tech deathovy pasaze na Everything is Fire co bouraly atmosferu. Je to proste o osobnich preferencich, co se ti libi a co od hudby chces.

Přesně jak píše AddSatan: Ty vatový druholigový blackový pasáže (a že jich tam je) mě vysloveně iritujou. Kdyby to nebyli Ulcerate, tak neřeknu, ale... Na druhou stranu, už jsem to vzal na milost a dám to do konce a nevypínám to u čtvrté skladby. Takže se mi to asi i začíná líbit :-) Každopádně, trend globálního měknutí se dostal i na Zéland.

Vermis proste ma takovej 'krotkej' zvuk. Jedina vetsi slabina. Jinak je to super deska.

add Vermis jaký ripy máte? Já už vyzkoušel asi x ripů z netu a vždy je to šíleně potichu....?

AddSatan: Já tam teda slyším dost zajímavě strukturovaný basový linky, jak co do rytmiky tak co do posloupnosti tónů co ta basa hraje. Ten efekt rozplizlosti navozuje bravurně. Kdybys tam pustil basu co si dává bublavý jazzový vsuvky, k téhle muzice by to vůbec nesedělo.

Mizzy: Mně to nepřijde ani nijak jednoduchý. Resp. hráčsky je to většinu času jednodušší než Everything is Fire a Destroyers (hlavně rytmicky), skladatelsky ale rozhodně ne. Co se týče originality - hodně lidí to vyhodnocuje jako naopak nejoriginálnější Ulcerate co zatím byl. Podle mě to záleží na měřítku. Určitě to není takový žánrový zjevení jako bylo Everything is Fire i se všemi svými průkopnickými přešlapy. Na druhou stranu je to originální fakt v komplexitě a kompoziční dotaženosti, aniž by to sklouzávalo úplně totálně mimo extrémní metal ("rozplizlej pop" - vůči DM standardům asi jo, pro většinu lidí co poslouchají různý zasněný art-popový věci to bude pořád nesrozumitelný rachot).

Já to beru tak, že touhle deskou Ulcerate zvládli to, co se jim ne tak úplně povedlo s tou předchozí - dostat se k nějakýmu řekněme pochmurně intelektualistickýmu vyznění a zároveň si zachovat dramatický momenty typický pro extrémní metal (nejsou tam tak často jako dřív a nejsou tak očividný, ale jsou tam). Napadá mě srovnání s DsO, kteří na poslední desce taky šli do skladeb, co znějí na jednu stranu čitelněji a ne tak divně pokrouceně jako dřív, na druhou stranu mají v jistým ohledu možná větší hloubku než ty disonantní bizáry co jeli kdysi.

Hej já se přidám na Frantovu stranu. Ta deska sice není kdovíjak geniální, je méně technická, méně nasypaná, méně originální atd. než předchůdci, ale fakt mě baví. Co se atmosféry týče, tak ta je tady asi fakt nejsilnější ze všech dosavadních desek, plus to navíc fakt celé dobře drží pohromadě, jak songy, tak celé album. Vlastně po Vermins (ke kterým jsem se teda teď zase vrátil, a mám dojem, že po delší pauze ta deska zase dost vyrostla) a Shrines..., které jsem samozřejmě v době vydání točil, ale jinak jsem se opakovaně vracel hlavně k Everything is Fire a Destroyers, ve mně novinka opět nakopla větší zájem o Ulcerate. Dokonce mě aji donutila dokoupit zbytek diskografie na od nějakého týpka na Discogs :) On to na jejich poměry je fakt takovej rozplizlej popík, tady to srovnání s Mglou docela sedí (byť až tak jednoduché to není), ale stejně jako oni to prostě fakt dobře složili, že to je chytlavé a nepřestane tě to hned tak bavit. Nejsilnější riffy nevím, ale třeba ten poslední 3 minuty opakující se riff z Stare into Death and Be Still už nemůžu delší dobu dostat z hlavy, takže něco na tom bude.

aktuálně

diskuze