Nová deska Inferno s detaily a ukázkou

Inferno - Gnosis Kardias (Of Trascension and Involution)W.T.C. Productions s hrdostí představují výtvor až neskutečné síly a velikosti v podobě očekávaného sedmého alba INFERNO - Gnosis Kardias (Of Trascension and Involution), které vyjde čtvrtého dubna. Kapela vysnila vizi přesahující black metal, nalezla jeho nejniternější jádro a přišla s opusem, jenž šplhá do horečnatých výšin a zároveň rozkrývá nepředstavitelné hloubky. Jednoduše se jedná se o dílo nesmírné krásy a ještě nesmírnější temnoty.

Již od počátků existence kapely, v roce 1995, byla hudební a textová stránka Inferna usměrňována vnitřními impulzy, které ne každý chápal. Nyní, po více jak dvaceti letech existence, jsou členové vybaveni takovým věděním a zkušenostmi, aby dovedli své tvorbě vtisknout formu, která účinně vykreslí všeprostupující velikost sil odjinud a v nás. Výše duchovní extáze a propastné temno nevědomí byly tou hlavní inspirací, ze které vyvřely tóniny i slova.

Nové, v pořadí již sedmé album Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution) navazuje na předchozí zlomovou desku Omniabsence Filled by His Greatness a podobně jako ona nabídne pět nových skladeb, včetně jedné, co desku ukončí a zároveň uvede. Kapela učinila jeden jediný krok nazpátek. Přísně zhodnotila a prozkoumala esenci, která stála za zrodem tohoto dřívějšího díla, aby ji zúročila a znovu vyvrhla v silnější a rafinovanější podobě.

Hudebně se opět jedná o přirozenou fúzi ryzího black metalu s procítěným psychedelickým prožitkem. Nové skladby hlouběji prozkoumají cesty vytyčené Omniabsence Filled by His Greatness, přítomny jsou ale i kompozice a nápady v dřívější tvorbě neslyšené. Spalující agrese a uhrančivý klid, světlo a temnota, přímočarost i progresivní tendence jsou zde sloučeny v jeden celistvý magický celek. Album textově a hudebně posluchači otevře mnohé duchovní stezky. Některé vedou k věčnému zatracení, jiné zas k toužebnému sjednocení s absolutnem. Ale jsou tu i takové, které poskytnou náhled v jádro tragédie, onoho věčného lámání v kole existence a znovuzrození, ke kterému jsou odsouzeni ti, kdo odmítají otevřít svá srdce.

Fraktální vize nové desky svými vibracemi obohatil Acherontas V. Priest a zvukový záznam znovu dozoroval Tore Stjerna. Za vizuální stránku alba je odpovědný peruánských mistr kresby Jose Gabriel Alegría Sabogal. Ale jak lze od skutečného uměleckého díla očekávat, Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution) překračuje hranice pouhého smyslového prožitku. A jak daleko se odvážíte vykročit VY? To brzy zjistíte s první vypuštěnou skladbou.

https://www.facebook.com/Inferno-322975231147644/

1. The Innermost Disillusion
2. Abysmal Cacophony
3. Upheaval of Silence
4. Ω > 1 (Oscillation in Timelessness)
5. Gate-eye of Fractal Spiral
6. Orison for the Baneful Serpent

Sestava:
Adramelech - vokály
Ska-Gul - kytara
Morion - kytara
Crudelis - basa
M. - bicí

Vydavatel: W.T.C. Productions

aktuálně

diskuze