Metalgate Records představují nové album Cruadalach - Rebel Against Me

Mezi mladšími metalovými kapelami je jedním z největších českých vývozních artiklů osmihlavý pražský klan CRUADALACH. Folkmetalová parta s pestrým nástrojovým obsazením čítajícím dvojici houslí, plejádu dechových, často středověkých nástrojů a samozřejmě silnou metalovou sekci kráčí svou vlastní cestou na albu, které je ze všeho nejvíce osobní zpovědí svých členů. Ta je opřena o muziku, která nerespektuje žádné žánrové mantinely. Za pět let své existence parta odehrála k sto dvaceti akcím, často větší festivaly, z nichž valná většina se uskutečnila nejen u nás, ale i v Německu, Polsku, na Balkáně a v mnoha dalších zemích, přičemž CRUADALACH hráli bok po boku s takřka každým elitním žánrovým zástupcem od Eluveitie až po Primordial.

Rebel Against Me je druhou plnohodnotnou nahrávkou v historii kapely, čítá 11 skladeb včetně jednoho bonustracku v podobě orchestrální skladby a klan CRUADALACH si na ni pozval pestrou škálu hostů v podobě tria zpívajících divoženek z polské veličiny Percival Schuttenbach i profesionálních muzikantů z Českého národního symfonického orchestru nebo České filharmonie. Nedivte se, pokud uslyšíte něco jiného, než byste čekali v nahrávkách typických pro žánr, a tak vám určitě neuniknou pasáže nabité silným groove, sborové refrény v hardcoreovém stylu a silné kontrasty mezi natřískanými klepačkami a epickými kompozicemi zjemněnými akustickými nástroji. Rebel Against Me je album hrdě věnované všem, co si stáli za tím, čemu věřili, ačkoli tak mohli riskovat práci a mnohdy i život. Druhé album CRUADALACH bude zároveň podpořeno videoklipem ke skladbě Life-Worshipping Bastards, který bude mít stejně jako nahrávka premiéru v lednu v pražském klubu Jamm Club, kde CRUADALACH odehrají i speciální akustický set, a zároveň i "fanouškovským" klipem k studiově nahrané skladbě Zlatovláska coby dárek posluchačům, kteří kapelu podpořili během crowdfundingové kampaně, jež umožnila vznik této desky.

Album Rebel Against Me vyjde u MetalGate Records jak ve formátu jewelcase s lakovaným pouzdrem, tak v digitální formě v lednu 2015. Zatím vám představujeme cover art z dílny Martina Rytycha, tracklist a především první skladbu jménem Shiva World Dance Party.

http://www.cruadalach.com
http://www.metalgate.eu
http://www.facebook.com/cruadalach
http://www.cruadalach.bandcamp.com
http://www.twitter.com/cruadalach

01. Revolt without a Name (4:33)
02. Shiva World Dance Party (3:41)
03. Stuff that Matters (3:02)
04. Earth Café (3:15)
05. Rebel Against Me (3:27)
06. Wolves at the Gate (3:17)
07. Life-Worshipping Bastards (3:54)
08. Satyros (3:48)
09. Karma to Burn (3:08)
10. The Astralnaut (4:29)
11. Ziemie Niczyje (bonustrack – 3:16)

Sestava:
Michal Datel Rak - Drums and percussions
Jan Randal Vrobel - vocals
Honza PigBoss Kontek - guitars, back vocals
Ante Mortem - guitars
Petra Ewenica Jadrná - bag pipes, shawms, recorders
Eliška Navrátilová - violin
Ondráš Novák - bassguitar
Hanka Slanařová - violin

Hosté:
Percival Schuttenbach (vocal trio)
Český národního symfonický orchestr
Česká filharmonie

Vydavatel: MetalGate

aktuálně

diskuze