MetalGate přiváží Oranssi Pazuzu, Dark Buddha Rising a Mr. Peter Hayden

Vážení přátelé a příznivci hudebních podivností, letošní jaro bude vážně zvláštní, ale o to zajímavější, jelikož se nám naskytla příležitost přivést do ČR tři experimentálně-psychedelické formace, které z našeho webu velmi dobře znáte. Formace z finského metalového a post-metalového undegroundu, který utěšeně vzkvétá kolem města Tampere.

Jako první se 12.3.2016 se vrátí experimentální black metaloví vizionáři Oranssi Pazuzu, kteří s sebou přivezou své nové album Värähtelijä, a které na akci doplní vycházející hvězdy domácího black metalu Desire for Sorrow a Mallephyr!
https://www.facebook.com/events/559257690900290/

O několik týdnů později, tedy 1.4.2016, k nám vůbec poprvé zavítá temná psychedelie Dark Buddha Rising, po jejímž boku se postaví domácí experimentální veličiny Forgotten Silence a Blues For The Redsun!
https://www.facebook.com/events/1007799769278126/

No a 28.4.2016 se celé pásmo uzavře další českou premiérou, vystoupením ambient/post-metalového projektu Mr. Peter Hayden, který doplní domácí instrumentální projekty Postcards from Arkham a Between The Planets!
https://www.facebook.com/events/530471260467228/

Tři finské formace, tři rituály, každý podivnější než ten druhý, zkrátka přijďte si užít finské podivné jaro!


Přispěj do diskuze

sem nedavno narazil na tohle, rikal jsem si, ze tady by se to mohlo chytit
https://www.youtube.com/watch?v=I2LPKc5tIpk

Paráda, máte Bizzaro spolu s MetalGate 1 s * :-)

možná právě ty české kapely přitáhnou lidi, kteří by normálně na koncert nepřišli, minimálně FS jsou jistotou, Mallephyr taky super a koneckonců i Postcards i Betweeni

   bizzaro: zjistime a "permici" jim i navrhneme, pokud to nemaji v planu  
www.metalgate-eshop.cz/index.php/vstupenky/permanentka-2016-suomi-we

   anonymous: Čaute, nevíte na kolik tato troj-koncertní legrace vyjde peněz? Na metalgate jsem zatím info nenašel. Mohli by dát nějakou permanentku - jako když jdeš na všechny tři máš slevu, nebo tak...:-)  
zjistime a "permici" jim i navrhneme, pokud to nemaji v planu

Čaute, nevíte na kolik tato troj-koncertní legrace vyjde peněz? Na metalgate jsem zatím info nenašel. Mohli by dát nějakou permanentku - jako když jdeš na všechny tři máš slevu, nebo tak...:-)

Jo, Oranssi jsou z těch tří kapel fakt nejvíce metal a je i pochopitelné, že jako support dosadíte některou z kapel, se kterou více či méně Metalgate spolupracuje. A jak jsem psal níže, rozhodně plus za Blues for the Redsun, to je v daném žánru asi nejlepší česká kapela. Místo těch ostatních bych si tam dovedl představit něco jiného, třeba byl nápad před Buddhu pozvat Do Shaska!, ale to už je trochu i o osobních preferencích.

Jako proč ne. Já zas osobně vnímám Oranssi jako a priori experimentální black a z celé trojice nejméně ambient, takže jsem vybral něco z českého blacku, co není úplný ortodox. Ale samozřejmě by se do toho dalo jít jinak.
Každopádně díky. Taky doufám, že se to povede :-)

No, osobně bych třeba před Oranssi Pazuzu raději pozval něco psychedeličtějšího, než "jen dvě blackmetalové kapely", byť třeba Mallephyr jsou super a mám je rád. Klidně bych šáhnul do nemetalových vod a pozval nějaký ambient/industrial. Minule s Oranssi Pazuzu hráli Tábor Radosti, které byť osobně nemusím, tak kapely v podobném duchu jsou přesně to, jsem měl na mysli.
Anyway, i tak good job. Je dobře, že zde všechny ty kapely budou hrát a těším se. Určitě to budou super koncerty, stejně jako ty minulé ;-)

   mIZZY: Otázka zní, zda je to dobře nebo ne. Asi není tajemstvím, že někteří lidé chtěli udělat koncerty DBR a MPH v Praze s poněkud zajímavějšími předkapelami a asi i na zajímavějším místě...  
Tohle pro nás tajemstvím zůstalo. Co se předkapel týče, tyto jsem dával dohromady tak, aby měl každý večer svoji specifickou dramaturgii. Nicméně by mě zajímalo, pokud to tedy není tajemstvím, jaké by byly vhodnější?
Ondřej, MG

No, my si s něma psali pak i maily s tím, že až pojedou, tak dají vědět a gig v Praze bude, načež napsali, že to je už domluvené s nějakým větším promotérem, což byla trochu zrada. Dokonce aj sami říkali, že prachy jsou tak nějak vedlejší, že jim nevadí a jsou zvyklí na tom něco prodělat (viz report z Chemnitz, kde bylo pár lidí), hlavně aby to bylo "cool".
Ale jako jo, těším se na to jak cyp i tak a dobře, že před DBR budou Blues for the Redsun, což je fakt super kapela a dobrej tah (na rozdíl od dalších supportů, které se před ty kapely IMO fakt moc nehodí). Na koncertu DBR bych ale nechal gatě docela aj rád :)

   brutusáček: aspon na tom nenecháte gatě :)  
metal(ovy)gatě

aspon na tom nenecháte gatě :)

   mIZZY: No od kapely po půl roce, co jsme se "domluvili" v Rakousku, přišla odpověď ve stylu "our manager made deal with bigger promoter", což bylo trochu ehm... Z druhé strany to ale chápu.  
tohle chce kout (a dokout) dokud je to zhavy, manazeri jsou v tomhle vetsinou pani moci, a neni to jen o lokalkach. a taky o vsem, co si kde nalita kapela domluvila :), nevedi, a taky ne vsichni, kteri si to s nimi domlouvaji, to ve finale mysli vazne #bumbame

No, od kapely po půl roce, co jsme se "domluvili" v Rakousku, přišla odpověď ve stylu "our manager made deal with bigger promoter", což bylo trochu ehm... Z druhé strany to ale chápu.

   mIZZY: Otázka zní, zda je to dobře nebo ne. Asi není tajemstvím, že někteří lidé chtěli udělat koncerty DBR a MPH v Praze s poněkud zajímavějšími předkapelami a asi i na zajímavějším místě...  
tajemstvi to asi zustalo, zajimavejsi predkapely zustanou utajeny a zajimavejsi misto taktez. prestat fnukat a vic konat! nekdo chtel, MG konaj, tak to funguje
   brutusáček: money?  
vazne na jakykoli z tech tri akci nekdo vydela?

money?

Otázka zní, zda je to dobře nebo ne. Asi není tajemstvím, že někteří lidé chtěli udělat koncerty DBR a MPH v Praze s poněkud zajímavějšími předkapelami a asi i na zajímavějším místě...

metalgate experimentuje.....

aktuálně

diskuze