Křest luxusní fotografické knihy Jirky Rogla a CD Seven Freedom Call

Z rockového polosvět(l)aJiří Rogl - Z rockového polosvět(l)a

Tuzemští rockoví fanoušci si možná pamatují Jirku Rogla jako bubeníka, textaře a autora původní tvorby řady našich rockových kapel. Avšak současní rockoví příznivci si ke jménu Jiří Rogl automaticky dosadí fotoaparát. Jiří je totiž jeden z našich nejlepších rockových fotografů.
Je to přesně deset let, konkrétně 11. září 2001, kdy Jirka nafotil první koncert. Od tohoto nechvalně proslulého dne jste jej mohli vidět na stovkách koncertů, festivalů a dalších nejen rockových akcí. S jeho fotografiemi se setkáte v různých magazínech zaměřených na hudbu, webových portálech a také na domovských stránkách mnoha světových skupin, které si jeho snímky daly nejen do svých fotoalb, ale některé rovnou na titulní strany. Jiří rovněž nafotil obaly a booklety desítkám skupin a za sebou má také několik úspěšných autorských výstav. Po mnoha letech se Jiří Rogl vrátil k hudbě a společně s novinářskými kolegy Tomášem S. Polívkou a Iljou Kučerou ml. příležitostně hraje v bluesrockovém triu The Critics.
Je to tedy deset let, co Jirka poprvé profesionálně cvaknul spouští, a tak společně s vydavatelstvím Alfedus Music nachystal exkluzivní plnobarevnou dvousetstránkovou fotografickou publikaci s názvem Z rockového polosvět(l)a, která zachycuje nejen jeho nádherné snímky, ale nabízí prostřednictvím Jirkových poznámek vzpomínky na nezapomenutelné koncerty a muzikanty. Zcela první tuzemskou knihu věnovanou koncertním fotografiím pokřtí Honza Kirk Běhunek, leader českobudějovické skupiny Seven. Zároveň představí kapelu ve velmi neobvyklé unplugged verzi a Seven pokřtí nové album Freedom Call, takže se mají všichni návštěvníci na co těšit. Stane se tak v novém rockovém klubu Exit-Us (Sokolovská 195, Praha 9) ve středu 12. října od 18 hodin. Součástí programu bude nejen hudba, ale i menší výstava Roglových fotografií.

01. Freedom Call
02. Brain Eater
03. Get It
04. The Road
05. So Scarred
06. Suicide Fall
07. Abandoned
08. Wild In The Night
09. The Joker
10. You Steal My Breath
11. To Hell
12. War Within
13. Autumn In The Rose Garden (bonus)
14. No Surrender (bonus)
Total time 53:59

Sestava:
Honza Kirk Běhunek - guitars
Lukáš Písařík - vocals
Lukáš Kuneš - bicí
Tomáš Kuchta - basa

Hosté:
Victor Smolski - guitar

Vydavatel: Nuclear Blast Records

aktuálně

diskuze