Jihočeští Alike vydali debutové album Desires, Hopes and Failures

Strnitá a hlavně dlouhá cesta, která k vysněnému cíli nakonec beztak nevedla… Těmito negativními slovy mluví jihočeští ALIKE o svém debutu Desires, Hopes and Failures, který měl nemalé porodní bolesti. Nakonec se však ale celý projekt povedlo dotáhnout do finále. Deska je konečně venku!

Trvalo to dlouho a problémů nebylo málo. Skladby jsem začal psát ještě za éry předešlé kapely A SweetWater Trick. Změnila se ale sestava, z kapely X-Left To Die přišel Roman Knop, se kterým jsem se do toho obul, a tak jsme se rozhodli pokračovat pod novým názvem Alike. Zprvu to byla výborná spolupráce,“ líčí zpívající kytarista Karel Krejčí.

Cesty obou muzikantů se ale nakonec rozešly. Do toho kapela řešila problémy s produkcí a samotný kapelník zdravotní komplikace. „Ztratili jsme tím prvotní elán, nicméně jsme desku nakonec dodělali a nyní konečně vychází, z čehož mám samozřejmě radost. Na těch skladbách mi totiž nesmírně záleží, každá má zajímavou historii, myšlenku… nic není samo o sobě,“ upozorňuje Karel Krejčí.

Deska vyšla pouze v digitální distribuci a k nalezení je například na Spotify. „Fyzický nosič nevylučujeme, ale zatím to není priorita,“ dodávají ALIKE.

Kapela k albu také natočila několik klipů, které jsou k vidění na jejím Youtube kanálu:

ALIKE samozřejmě fungují i naživo. V nejbližší době budou k vidění na Štěpfestu 2019 (18. května) a Pomalší festu 2019 (15. června).

aktuálně

diskuze