Insania představuje další singl Sfoukni za mě svíci

Skupina INSANIA při vyhlašování cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2013 proměnila nominace hned ve dvou kategoriích a tím potvrdila, že aktuální album Zapal dům poraž strom … patří k nejlepším rockovým nahrávkám, které na tuzemské scéně v loňském roce vyšly.

Současně představuje z oceněné desky druhý singl Sfoukni za mě svíci a dokončuje zatím nejúspěšnější turné v historii kapely.

Album Zapal dům poraž strom … vyšlo v listopadu minulého roku pod labelem XProduction/Redblack. V pátek 14.3. získalo v pražském Paláci Akropolis ocenění Anděl hned ve dvou kategoriích: Hard & heavy a Punk & hard core. Přečetli jsme si někde, že jsme nejpřeceňovanější česká kapela. Děkujeme porotám v obou kategoriích, že nás tak přeceňují. Je nám to milejší, než kdyby nás podceňovaly“, uvedl k prvenství hlavní představitel Insanie Poly. V minulosti skupina obdržela tutéž cenu ještě za nahrávku „Rock’n’Freud“, která vyšla v roce 2007.

Mezi příznivce kapely byl nyní vypuštěn po klipové „Božské komedii“ další singl „Sfoukni za mě svíci“. Skladba neskrývá svůj hitový potenciál, nechybí jí však jedovatá příchuť, která k Insanii neodmyslitelně patří. „Je to nejpatetičtější věc na albu“, řekl Poly. „Písnička, která je možná na první poslech neškodná, ale pod povrchem má hodně jedu a pochybností až sebedestruktivního rázu. Není moudrý připouštět si ji příliš k tělu.“, dodal.

Od konce ledna se Insania vydala na koncertní tažení napříč celou republikou. Zájem o koncerty předčil očekávání, skupina hrála pro plné kluby. Na jaře se mohou fanoušci těšit ještě na tři vystoupení, a to v Brně, Kroměříži a v Ostravě.

01. Základy zla
02. Ať shoří v pekle všechny kapely světa!
03. Píšu ti švabachem
04. Ďábel pode mnou
05. Nejsvětější trojice
06. Sfoukni za mě svíci
07. Až se to tu otočí
08. Démoni jsou mezi námi
09. Božská komedie
10. Bioprodukt podsvětí
11. Polevil jsem v modlitbách
12. Neprojdou!

Bonus na vinylu:
13. Nejsvětější trojice - E2B4B2 remix by Tudy

Sestava:
Poly - kytara, tenor
Klíma - basová kytara
Black Drum - bicí
Tudy - klávesy

Vydavatel: Redblack, Magick Disk Musick

aktuálně

diskuze