Heiden - Level 8: Vesmír

Po takřka třech letech od minulého vinylu přilétají HEIDEN s absolutní novinkou vypálenou jak z čistého nebe blesk a pokračují tak dalším výrazným levelem své diskografie – chápejte svobodnou cestou, kterou jim nikdo nenalajnoval.

Život každýho jedince je víceméně silný koncepční příběh a koncepční je i osmé řadové album moravských rockových věrozvěstů. V tiskové zprávě se nenadějete jeho ani stručného obsahu, ale jak název, tak obal budiž první nápovědou.

Více pak v samotných textech, jímž lze bezvýhradně rozumět, pročež je nemělo smysl přepisovat na obal. Ten se jeví být ne zcela tradičním grafickým šperkem, rozumějte ani tady se nehrálo na jakékoliv standardy a upřednostňoval duch nekonečné volnosti, díky němuž se levá hemisféra mozku postupně zaplaví modrou a pravá pak fialovou barvou.

Speciální splatter vinyl, který je z logiky technologie výroby každý jiný pak mj. evokuje rozdílnost vnímání relativně stejné předlohy, proměnu, možná i pomíjivost, která se týká lidské rasy, příběhů i samotného života, ale nikoliv silné niterné hudby a výpravných vinylových alb.

Součástí masivního kompletu je dále CD verze alba v kartonové pošetce v odlišné variaci obalu a s old school potiskem samotného stříbřitého disku. Prvních (a rovnou uvádíme, že finálních) 250 ručně číslovaných exemplářů obsahuje navrch designový plakát formátu A2.

Objednávejte přímo u vydavatelského labelu, v eshopu kapely nebo kupujte na koncertech, kterých je nyní před HEIDEN rovných devět, a sice včetně finálního křtu, který proběhne 15. 6. na festivalu Magick Musick 2019.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]

01. 0307010 0:38
02. K má strach 04:24
03. Hledám klíč 04:37
04. F43 04:08
05. 3. července 04:08
06. Čas 03:59
07. Signál slábne 05:11
08. Nebe je stejné, můj den je jiný 03:43
09. Nechci si nic pamatovat 05:17

Sestava:
Einsk - bicí
Kverd - kytara, slova
Tom - kytara
Werlinga - klávesy, syntezátor
Vašek - basa

aktuálně

diskuze