Debemur Morti oznamují podepsání smlouvy s tuzemskými Inferno

Od svého založení v roce 1995 se Inferno po dobu pěti alb a mnoha sdílených nahrávek drželo radikálních proudů blackmetalové krutosti, dokud členové nevzali underground útokem s dvěma deskami ponurého surreálna Omniabsence Filled by His Greatness (2013) aGnosis Kardias (Of Transcension and Involution) (2017). V současnosti Inferno navazuje na křivolaké, introspektivní stezky loňského materiálu Zos Vel Thagirion sdíleného s řeckou drakonickou entitou Devathorn a dokončuje svůj nový dlouhohrající opus pojmenovaný Phosphenes of Aphotic Eternity.

Slovy kapely a labelu: „Již takřka dekádu se snažíme Inferno ve všech ohledech posouvat dál a práce na nové desce nás zavedla do opravdu zvláštních sfér. Z toho důvodu jsme se rozhodli navázat spolupráci s Debemur Morti, vydavatelstvím, jehož vizi a přístupu ke kvalitě se vyrovná jen málo firem.”

„Inferno mistrně pojí tajuplný blackmetalový okultismus s ponurou psychedelií, zůstávají věrni svým kořenům, zatímco neustále zkoumají neznámá zákoutí žánru, kde mnozí často padají za oběť stagnaci. Jsme poctěni, že můžeme tuto pekelnou entitu a čelní představitele soudobého Black Metalu uvést do řad Debemur Morti Productions.“

Nahrávání Fosfénů afotické věčnosti bude zahájeno na začátku roku 2020 v pražském studiu KSV, materiál smíchá a zmástruje Stephen Lockhart ve studiu Emissary. Kapela se poté s vervou vrátí na koncertní pódia s obměněným setlistem a domácí fanoušci mohou Inferno exkluzivně vidět 29. února na pražském minifestivalu Chimera Black Night.

FB Inferno: https://www.facebook.com/Inferno-322975231147644
Chimera Black Night: https://www.facebook.com/events/2144481082267036/
https://www.debemur-morti.com/en/
https://www.facebook.com/debemurmorti/


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze