Profil kapely

editovat profil

Scenery


Žánr:

Technical Death, Thrash Metal

Založeno:

1994, Mohelnice

Současný label:

Pařát Magazine

Sestava:

Lerry – Kytara
Mik – baskytara, programování bicích
Petr – zpěv

Odkazy:


Marast databáze Homepage Bandzone
Scenery

Diskografie


Biografie

Skupina byla založena 1.1. 1994 v Brně.
Zakládající členové byli Lerry (kytara) a Martin (bicí). Po několika personálních změnách, zejména na postech druhého kytaristy a basáka se skupina ustálila v sestavě:

Lerry - kytara; zpěv . . . KeKi – kytara . . . Mares – basa . . . Martin - bicí
To se psal rok1995.

V této sestavě byl natočen demosnímek s názvem SCENERY 96, který byl vydán v počtu 500 ks. Post textaře na sebe vzal dlouholetý přítel a fanda kapely František Mikulášek. Hlavním tématem textů je svět jako takový, tedy otázky týkající se samotného vzniku světa, historie , úvahy o budoucnosti. To vše po stránce existenční, sociální a v neposlední řadě i duchovní.
V září roku 1997 se natáčí ve studiu SHAARK materiál na debutové CD. Bohužel je již dříve jasné, že kapelu po natočení CD opustí Mares i KeKi, a sice z osobních důvodů. Proto byl přizván do studia ke spolupráci dlouholetý kamarád Lerryho Mik - basa , který se stal právoplatným nástupcem a členem kapely po dokončení celého materiálu.

Sestava v roce 1998: Lerry – kytara,zpěv . . . Mik – basa . . . Martin – bicí

Nekonečné problémy s hledáním vydavatele a realizací celého projektu odsouvají vydání až na březen 1999, který se stal definitivní pro uvedení debutového CD a názvem : THE DROWNING SHADOW OF MANKIND
Začátkem roku 2001 se klukům daří přemluvit bývalého člena skupiny "Section Brain" Petra Stejskala ,aby na sebe převzal post vokalisty a i něco málo klávesových partů.

Sestava v roce 2001: Petr – zpěv . . . Lerry – kytara . . . Mik – basa . . . Martin - bicí

V následujícím roce 2002, v domácím studiu, tato sestava natočila materiál na následující druhé CD : PHILOSOPHY OF AGES
V roce 2003 začíná Mik hostovat v Olomoucké kapele Godlees Truth. Po nějakém čase ovšem tato spolupráce končí a Mik odchází. Společně s ním však i druhý kytarista Mišák, který tak nastupuje u Scenery.

Sestava v roce 2004: Petr – zpěv . . . Lerry – kytara . . . Mišák – kytara . . . Mik – basa . . . Martin - bicí

V roce 2005 se klukům podařilo usadit pod křídly tuzemského labelu Élysion, se kterým podepsali smlouvu na další již třetí album. Začíná se tedy pracovat na novém materiálu. Bohužel těsně před natáčením (září 2005) Martin (bicí) opouští kapelu s vysvětlením , že je již znaven muzikou a chce se věnovat více rodině. K natočení bicích v novém materiálu se klukům podařilo sehnat studiového hráče Kobdzeye, který jakožto firemní hráč firem SONOR a SENNHEISER přistupuje k nabídce více než profesionálně a za tři týdny odevzdává klukům kopletně nahrané a smíchané bicí , které natočil ve vlastním studiu.
Následně poté se začíná pracovat v novém Zábřežském studiu L+B na natáčení ostatních nástrojů a dokončení celé nahrávky. Jelikož se nahrávání přehouplo do následujícího roku, byl stanoven oficiální termín vydání na : březen 2006. Album ponese název CONTINUITY.

A Czech Atheist with slightly more dimension and sparse clean vocals.

Podobné kapely

aktuálně

diskuze