Profil kapely

editovat profil

Insania


Žánr:

Hardcore, Metal, Rock

Založeno:

1987-, Brno

Současný label:

X Production

Sestava:

Poly - kytara, tenor
Klíma - basová kytara
Black Drum - bicí
Tudy - klávesy

Odkazy:


Marast databáze Myspace Homepage Bandzone Wikipedia
Insania

Diskografie

Trans-Mystic Anarchy
80

Trans-Mystic Anarchy

Redblack, 1970
Out
90

Out

Redblack, 1970

Biografie

Insania vznikla roku 1987, po několika koncertech jí byla roku 1988 ze strany brněnské StB zakázána další činnost. Poté chvíli působí pod krycím názvem Skimmed a pod touto hlavičkou v roce 1990 vydává LP „New Insanity“ (jednu z prvních nezávislých desek v Československu). Roku 1992 obnovuje činnost opět pod názvem Insania a v novém složení vydává roku 1994 první CD „Crossfade“, které slavilo úspěch i v zahraničí. Kapela dále koncertuje po celé Evropě, hostuje v několika televizních a rozhlasových pořadech a hraje společně s kapelami jako je Voivod, No means no nebo Killing joke. Od roku 1991 se datuje její přátelský vztah s Jello Biafrou (ze sanfranciských Dead Kennedys, který si kapelu oblíbil.
[editovat]Po americkém turné
Po americkém turné koncem minulého století vydala Insania, kromě živého CD "Recycling & Live in Seattle", zatím poslední dvě řadová alba, "Trans-Mystic Anarchy" a "OUT", z nichž obě skončily v daném roce na druhém místě v kategorii "hard and heavy" ankety hudebních kritiků Anděl.
Na jaře 2007 Insania (posilněná o nového člena) vydala u labelu Redblack nové CD "Rock'n'Freud" a v tvůrčí dílně režiséra Mitchiho vznikl trikový videoklip k písni „Je mrtvá“, který citelně čerpá z atmosféry filmů Karla Zemana.
Album "Rock'n'Freud" získalo cenu ankety hudebních kritiků Anděl v kategorii "hard and heavy"

Podobné kapely

Dionysus

Dionysus

Glasgow, Scotland, United Kingdom
Black, Power Metal

aktuálně

diskuze