Záříjové koncerty 2018

Záříjové koncerty 2018

V září se nejvíce těšíme na Voivod, Spectral Voice a sólový koncert Dylana Carlsona z Earth.

V průběhu loňského roku jsme začali vydávat články zaměřené na koncerty měsíce. Jaký je jejich účel? Samozřejmě informovat o koncertech a festivalech. Na rozdíl od Alba měsíce se však nezabýváme akcemi, které jsme již absolvovali, ale píšeme o těch, které nás následující měsíc čekají, a proč se na ně těšíme.

Níže můžete najít několik dle kalendáře seřazených tipů, které mají Marasťáci v hledáčku. V září se nejvíce těšíme na Voivod, Spectral Voice a sólový koncert Dylana Carlsona z Earth.

pondělí 03. září

CESCHI FEAT. ANONYMOUS INC. + SERENGETI + ARAN SATAN (Kaštan, Praha) – FB event

brutusáček: Ceschi (čti Česki) opět ve městě. Minule uchvátil Kliniku, nyní ho čeká Kaštan v doprovodu, nejen, Arana Satana. Lepší začátek září nečekej!

čtvrtek 06. září

HORROR VACUI + THE BELLICOSE MINDS + HROBOKOP + UGFC (Underdogs, Praha) – FB event

AddSatan: Post-punk/gothic/death rocky z Itálie a USA. Řekněme více ug, syrovější, méně popová a monster labelu nezaprodaná alternativa ke Grave Pleasures/Beastmilk. K tomu lopaťácký, špinavý crust/metal a synťákový set Uncle Grashy.

pátek 07. září

VOIVOD + MAGGOT HEART (Futurum Music Bar, Praha) – FB event

LooMis: Kanadští instalatéři nám přijedou zkontrolovat trubky a počítám, že představí i novou desku.

DR: Borci z Kanady slaví 35 let na scéně. Jak už jednou řekl Jirka: "Kdo z vás to má?" Ve stověžaté se ovšem zastaví v klubu pochybné pověsti…

brutusáček: Voivod vloni na Brutalu zrovna dvakrát nefachali, tak jak jsem očekával. Poslední klubový koncert v Praze byl pecka a navíc přivezou nový materiál, pátek jak vyšitej!

sobota 08. září

ŠUMAVA AGAINST (Chatová osada LUH, Sušice) – FB event

AddSatan: Letos to vidím nadějně, hlavně kvůli izraelským Ostra Törn, kteří byli na jaře na Eternal Noise Misery festu skvělí. Energická, nápaditá směs temného (post-)hardcore/screama/sludge, ale i sypaček s hodně kreativním bubeníkem. Dále např. Tummo, Decultivate, Godsfury, V.O.H. a 4 další. Kousek od řeky Otavy, stromy, „brána Šumavy“, pohoda

POŘEZANEJ KSICHT VOL. 3 (LP Cihelka Blatno, Hlinsko) – FB event

bizzaro: Blatno u Hlinska bude hostit docela povedenou (primárně dm) sestavu, pořádaj Prolapsed a postavili ji nejen na osvědčených jménech.

pondělí 10. září

DYLAN CARLSON + ANDY THE DOORBUM (Altenburg 1964, Praha) – FB event

mIZZY: Koncert hlavního mozku drone legendy Earth sólově v Praze na lodi. Co více dodat?

brutusáček: Sólově Dylan z Earth a šaman Andy the Doorbum, který díky Silver Rocket projel víc naší kotlinou než já. Loď Altenbrug ovládne magie!

JSt: Mozek Earth sólově.

úterý 11. až pondělí 17. září

SACRUM PROFANUM 2018 (Krakow, Polsko) – FB event

JSt: Loňský ročník byl hodně povedený, letos se budou účastnit třeba Fire! a speciálně Mats Gustafsson, dále Maja Ratkje nebo Kaspar T. Toeplitz, hrát se bude Penderecki nebo Karkowski...

čtvrtek 13. září

TRAGEDY + OVERCHARGE + BAHRATAL (Altenburg 1964, Praha) – FB event

brutusáček: TRAGEDY! Vrána tu byla naposledy v Bílé Vráně před 4 lety a samozřejmě skvělej punk, očekávám, že tu loď potopí!

LEPROUS + AGENT FRESCO (Melodka, Brno) – FB event

bizzaro: Leprous se vrací do Čech i na Slovensko, tři koncerty, tři fajn večery. Kromě Brna vystoupí také 04. v Košicích a 12. v Bratislavě.

sobota 15. září

JEDNOTA SOULKOSTEL (Soulkostel, Vernéřovice u Broumova) – FB event

AddSatan: Výlov toho zajímavějšího, a až na Kalle relativně méně známého, z českého ug rybníčku, napříč žánry. Asi bych si vsadil hlavně na White Wigwam, Paregorik a Rouilleux. V (dle všeho) magickém kostele, kde jsem pořád ještě nebyl. Tak možná tentokrát?

JSt: Jednota! Soulkostel! Jako oslavu neurčité doby neurčitého fungování jsme si nadělili akci ve famózním Soulkostele v lesích Broumovska. Kalle, Povodí Ohře, Lišaj, White Wigwam, Rouilleux (tito dva budou mít nějakou speciální kolaboraci), Paregorik a záhadní COOP DJs. 

SOUL DECODER + SOUNDFEAR + VICTIMS + DIVERSITY + MALLEPHYR + MELTDOWN (Rock Café, Praha) – FB event

bizzaro: Moderňáci Soul Decoder křtěj nový EP a pozvali si k tomu do pražskýho Rock

Café silné hosty napříč žánry. Pro mě asi top akce září, povinnost všech Marasťáků bez výjimek! 

neděle 16. září

LVMEN + POVODÍ OHŘE + TOMÁŠ PALUCHA (Loď Tajemství, Praha) – FB event

brutusáček: Lvmen na lodi, budou dvě plavby, první Lvmen a Povodí Ohře, druhá s

Paluchou. Obě plavby budou stát za to, pokud zbyly lístky, doporučuji neváhat!

pondělí 17. září

GORGASM + CENOTAPH (ChemieFabrik, Drážďany, Německo) – FB event

DR: Gorgasm už jsem jednou viděl ve Vopici. Jenže teď změnili sestavu a tentokrát s nimi hraje kruto-bicmen Matt Kilner (Iniquitous Deeds), takže by to mohla o dost větší masírka. No a turečtí Cenotaph je jasná volba pro milovníky pískacího BDM.

úterý 18. září

SOFT MACHINE (Palác Akropolis, Praha) – FB event

DR: Soft Machine se v ČR už párkrát objevili, na ten úplně první koncert v Ústí asi nikdy nezapomenu (doufám). Ale to tam ještě hráli Hopper a Dean, budiž jim země lehká. Teď slaví borci 50 let od vzniku kapely, tak snad zahrají co nejvíc starých věcí.

JSt: Prog/improv (?) klasici, tentokrát bych si je už dal rád.

STEVE CLARKE TRIO (Národní dům, Ústí nad Labem) – FB event

DR: Fenomenální basák Steve Clarke hrál v newyorské Celule Laca Decziho. Teď si s sebou přivezl rovněž parádního klávesáka Waltera Fischbachera (taky hrál s Deczim) a bubeníka Richarda Munchhoffa. Tohle by mohla fusion smršť.

středa 19. září

GORGASM + CENOTAPH + ANACHRONISM + CRYSTALEPSY (Melodka, Brno) – FB event

mIZZY: Brutal death svátek pro všechny Brňáky. Být místí, neváhám ani vteřinu.

bizzaro: Melodka pohostí bdm, kterýho poslední dobou u nás ňák chybí. Bude výprava?

čtvrtek 20. září

KRZYSZTOF PENDERECKI (Muzeum umění, Olomouc) – FB event

JSt: Legendární polský skladatel bude osobně dirigovat skladbu Credo.

neděle 23. září

SPECTRAL VOICE+ BLUES FOR THE RED SUN (007 Strahov, Praha) – FB event

AddSatan: Death/doom metal z USA se členy Blood Incantation. Pro fanoušky dISEMBOWELMENT, Rippikoulu, Evoken, Incantation, Winter apod. A k tomu nejhlasitější moravský sludge/doom/stoner/drone metal – (rychlý) špunty s sebou, „basové podkolenky“ (© bizzaro) included!

mIZZY: Hnilobný, pomalý death metal a nejlepší český sludge. Koncert měsíce? Pořádá Kreas = záruka kvality.

bizzaro: Na Sedmičce by tenhle americkej death/doom za účasti našich Blues mohl vyznít dobře!

GRAVEYARD + BOMBUS (Futurum, Praha) – FB event

brutusáček: Pořádný heavy na neděli, znáte z našich heavy metalových občasníků!

pondělí 24. až neděle 30. září

AVANT ART FESTIVAL 2018 (Wroclaw, Polsko) – FB event

JSt: Další grantoví Poláci, ehm. Letos je pro mě nejzajímavější maďarský kytarový podivím Gosheven (Opal Tapes) a samozřejmě ultranakládačka Fret Micka Harrise.

čtvrtek 27. září

A-SUN AMISSA + LOFN (Punctum, Praha) – FB event

AddSatan: Doom, dark ambient, post-rock + dark ambient techno, (post-)industrial. Jednota. Britské A-Sun Amissa jsem ještě nestihnul poslechnout, ale hádám, že to bude dobré. LOFN jsou dle nahrávek fajn.

JSt: Lyrická kytarové přemítání, ambient i syrovější podtóny trochu ve stylu Earth.

sobota 29. září

 

SOMNOLENT FEAST V. (Melodka, Brno) – FB event

mIZZY: Somnus Aeternus pořádají již popáté doomovou sešlost v čele s ruskými Kauan. Dále vystoupí také Doomed a Self-Hatred.

KOENRAAD ECKER (divadlo Ponec, Praha) – FB event

JSt: Dobře, oficiálně to patří do série Silent Night, ale nic zajímavějšího než tento člen dua Lumisokea tam stejně nebude. Temný cellový drone jeho sólového debutu Ill Fares the Land byl famózní, úplně nevím, kam pak pokračoval, ale tahle akce by měla patřit mezi ty pozoruhodnější podzimní události.


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

kurv, na me se vyjebal taxik, tak jsem to nestih..

Za mě teda super. Po Wrathprayer asi nejlepší letošní death metal. Zhoubu a smrt se jim podařilo zhudebnit dobře. Mělo to teda hlavně solidní atmosféru, ale když na to přišlo, tak i slušné koule. Tohle přesně u kapel jako Spectral Voice cením, když do táhlé doomové stěny říznou krátkou, ale intenzivní sypačku, které v danou chvíli o to lépe funguje. Díky podobnému efektu třeba skvěle makali na posledním PDM Irkallian Oracle. Na nahrávkám to jde nejlépe asi Grave Upheaval, a taky od nich v Berlíně čekám úplně největší pohřeb.
Blues za mě dobrý. Palec nahoru za to, že pozměnili setlist a nehrají stále ten samý song furt dokola (ten zkrátili a přidali další novinku). Zvuk nebyl až tak drtivý (těch aparátů tentokrát neměli tolik), ale stejně to na Sedmičce sedlo. Jen, jak jsem Kubovi už párkrát říkal, někdy by stálo za to utnout set v té největší gradaci, protože to jejich noisové outro se málo kdy povede. Třeba v Underdogs to letos bylo perfektní, na Brutale a teď spíše na škodu.

SV za mě dobrý, ale nějak mě to vyloženě neuchvátilo, nejvíc mě bavily ty občasný skřeky (murmur trošku utopenej, což nějak extra nevadilo, ale...) a rychlejší části, pár pasáží hodně dobrejch, ale celkově na mě málo zajímavý/nápaditý riffy, v zásadě je to takovej skvěle zahranej standard, některý ty vybrnkávky totální Evoken (něco i Esoteric) worship (i stejnej efekt - chorus? + trochu delay? nebo co to je?... a ano samozřejmě i dISEMBOWELMENT atd.), ale nějak chyběly silnější motivy/nápady. Zvuk velice solidní, sice bych ještě maličko vytáhnul kytary a zlumil bicí, ale jo, jeden z nej zvuků, co jsem na (dle mě přechválený) Sedmičce slyšel (mj. často tam mám pocit, jak kdybych se díval na televizi přes x lidí, jak je ten výklenek z pódiem zúženej oproti hledišti, ale záleží kam se zvládne člověk nacpat no, jsem sice docela vysokej, ale moc jsem toho z kapely neviděl - i kvůli mlze samozřejmě :) )

Blues... mě tentokrát moc nebavili, ale spíš jsem na až takovouhle monotónnost neměl náladu, než cokoliv jinýho, Vopice s DBR furt nej, tam byl i mj. masivnější zvuk (si to tak pamatuju).

Koncert S. V. byl vynikající, funeral doomové pasáže mě naprosto uchvátili. Ke zvuku jenom takový můj malý postřeh. Když dělali zvukovku v prázdném klubu, tak to znělo ještě o chlup líp, než pak při samotném koncertě. Kurwa, úplně sem poctěn, že jsem si s někým takovým mohl zahrát.

Spectral Voice včera naprostá dokonalost. To, že tahle kapela je hudebně zajímavá, jsem věděl (spolu s Inverloch pro mě nejzajímavější doom za posledních několik let), ale to, že snad podruhé za asi desetiletí, co tam chodím, na Sedmičce bude takhle dobrý zvuk, jsem věru neočekával. Taky ne každá dobrá kapela funguje naživo, tohle ale bylo atmosférické, brutální, groovy a v rámci žánru natolik kompozičně pestré, aby to nenudilo ani chvilku. I pódiová prezentace byla vkusná a vhodná - tma, dva svícny, rituál.

Oproti tomu Shahmen v pátek takový dost vobyč hiphop, nic moc mi to nedalo, atmošku z desky jsem tam necítil a dost jsem se nudil teda.

Steve Clarke včera nezklamal. Škoda jen, že jeho basa nebyla víc vytažená. A bicmen masakr! Když jsem to děťátko viděl poprvé, tak jsem si říkal, že to bude průser, ale spletl jsem se asi jako u prvního koncertu Keep On Rotting :-) Richard Münchhoff je ďábel, je mu teprve dvacet, myslím, že ještě o něm uslyšíme...

A dneska na Sedmičce Östra Torn, Decultivate, Like Rats, Confusion Master.

"Blbá zpráva: Dylan Carlson z vážnejch zdravotních důvodů ruší koncerty evr. turné, pondělní Praha je bohužel mezi nima. Akce na lodi nicméně PROBĚHNE, jen v jiným obsazení v čele s Andy The Doorbum. Další info brzo. A slibujeme, že Dylan s novou deskou prostě přijede!"

Jinak včera v Sušici (opět) hodně dobrý Izraelité Östra Torn, s nima i hodně fajn pokec u ohně, Decultivate taky i přes trochu slabší zvuk hodně dobrý, už mají set asi na 15 minut :). A ve čtvrtek překvapivě dobrý Horror Vacui, z nahrávky mě to nijak zvlášť nebere, ale živě bavilo i víc než GP na Brutalu (ale tam asi i nebyla nálada nebo co...). Crusteři co hrajou gothic punk/rock, dobře nakoplý (i zahraný), ale atmošku a dobrej, autentickej zvuk to taky mělo, ovšem největší sranda byly taneční kreace některých gothiců, to jsem se celkem zasmál :).

aktuálně

diskuze