Zlatý glóbus

Novinky ze světa filmu (3. týden)

Byly předány Zlaté glóby, slavní režiséři budou točit seriál o deseti přikázáních a konečně jsou tu první záběry a datum premiéry další série Hry o trůny!

Shia Labeouf

Těžký život Hollywoodské hvězdy. Shia LaBeouf natočil jako režisér jeden kraťas, HowardCantour.com (ke zhlédnutí zde). Načež byl žalován, že využil komiksovou předlohu autora Daniela Clowese bez svolení. Několikrát se omluvil a byl nařčen z toho, že na Twitteru opisuje i omluvy. Shia to nedal a ohlásil, že se stahuje z veřejného života. Co to znamená pro jeho hereckou kariéru, to uvidíme.
 
Zlaté glóby byly letos vcelku rovnoměrně rozmístěny mezi jednotlivé nominované filmy. Film 12 let v řetězech získal jen jednu sošku, zato tu nejdůležitější za nejlepší drama. Nejlepší komedií je Špinavý trik, za který si odnesly cenu i obě krásky Jennifer Lawrence a Amy Adams. Mezi herci byli oceněni Matthew McConaughey a Jared Leto za výrazné role ve filmu Klub poslední naděje. A ani Leonardo DiCaprio nepřišel zkrátka. Nejlepší režijní práci odvedl Alfonso Cuarón, nejlepší scénář napsal Spike Jonez pro netradiční romantiku Her. Na bratry Coenovi a Kapitána Phillipse nezbylo. Kompletní výsledky zde.
 
Deset přikázání jako seriál? To nezní zrovna dobrodružně. Nicméně společnost WGN America k tomuto tématu přilákala na každou epizodu, tedy na každé přikázání, jednoho režiséra. Rozdílné pojetí nám jistě předvedou Gus Van Sant (Slon), Lee Daniels (Komorník) či klasik hororového žánru Wes Craven. Jeden díl si dokonce zrežíruje herec Michael Cera (Juno).
 
Konečně první trailer na čtvrtou sérii Hry o trůny! První díl nás čeká 6. dubna. A jak poznamenává nejmenší pán z Lannisterů, pokud chcete spravedlnost, jste na špatném místě.

 
Když už nemáte žaludek používat slovo remake, vyslovíte slovo „reimaginace“. Tak nějak nám Lionsgate předkládá svou novou verzi akční krimi Kathryn Bigelow z roku 1991 Bod zlomu. Mladý Keanu Reeves v něm jako tajný agent vyšetřoval skupinu lupičů a surfařů pod vedením Patricka Swayzeho. Nová verze bude asi víc macho, protože charismatického vůdce si zahraje Gerard Butler. Režírovat to všechno bude Ericson Core (sportovní drama Nepřemožitelný).
 

Zoe Saldana

Román Iry Levina Rosemary má děťátko se také dočká nového zpracování. Jde o příběh mladé dívky, která se přistěhuje do bytu s temnou minulostí. Začne mít podivný pocit, že její manžel i sousedé mají s jejím dítětem nepěkný plán a že dítě možná není jen obyčejným dítětem. V hlavní roli uvidíme Zoe Saldanu (Star Trek). První adaptací je samozřejmě klasika Romana Polanského z roku 1969.  
 
Druhá a třetí série seriálu Homeland měly rozporuplné reakce. Zaslouženě však nezahrnovaly výkon Ruperta Frienda (tenhle seriál rád britské herce). A jeho výkon společně s úmrtím Paula Walkera mu přinesl i první velkou americkou roli. Měl by se ujmout hlavní role ve snímku Agent 47, nového zpracování hry Hitman, v režii nováčka jménem Aleksander Bach.

aktuálně

diskuze