Akce

16.07.2014-20.07.2014, Na bojišti

OBSCENE EXTREME 2014

OBSCENE EXTREME 2014

Obscene Extreme 201469 kapel, 26 zemí, 5 kontinentů!!!

Jako každý rok, OEF je mezinárodní párty!!! Extrémní hudba a její fanoušci z celého světa se sejdou Na Bojišti!!!

Tenot rok budete mít možnost vidět kapely z 26 zemí a to konkrétně Austrálie, Brazílie, Česká republika, Francie, Chile, Chorvatsko, Indie, Itálie, Japonsko, Kolumbie, Malta, Mexiko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Švédsko, Thajsko, Tunisko, Usa, Velká Británie a 5 kontinentů - Asie, Austrálie, Evropa, Jižní Amerika, Severní Amerika.
 

Legenda, která posunula hranice hudební intenzity, ukončí kariéru posledním koncertem na Obscene Extreme 2014

Jen málo kapel symbolizuje Obscene Extreme tak jako americká grindová legenda BRUTAL TRUTH – přestáli rozpady a změny v sestavě, ale nikdy neustoupili ze své mise ukazovat grindcoru neustále nové cesty.

Nikdy se neuspokojili a každé nadupané album BRUTAL TRUTH posouvalo jejich zvuk a měnilo za pochodu zaběhnutá pravidla hry pro celý žánr. Nyní se basistovi, zakládajícímu členu a mistru extrémního metalu, DANy LILKERovi přiblížily 50. narozeniny, ukončuje svou hudební kariéru a jeho dítě – BRUTAL TRUTH – už nebude existovat.

Když se kapela v roce 2006 vrátila, byl to Obscene Extreme, který je následující rok přivítal zpět jako skutečné zosobnění festivalu. Nyní, po sedmi letech, se s nimi rozloučíme jejich posledním vystoupením.

OBSCENE EXTREME 2014 tak bude něco nezapomenutelného!!!
 
A také z toho důvodu, že pořadatelé OEF mají neuvěřitelnou radost, jelikož mohou letos oficiálně oznámit invazi na trutnovské Bojiště v rámci letní exkluzivní evropské show pouze na OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2014, kterou nepodnikne nikdo jiný než EYEHATEGOD z New Orleans, Louisiana. V zádech mají úplně nové, velice očekávané, eponymní album - první po 14 letech, které se má na pultech objevit v květnu prostřednictvím Housecore Records Philipa H. Anselma.

Vznikli v roce 1988, obrátili punk a metal 90. let naruby a vytvořili unikátní zvuk, který byl kopírován tisíci kapel. Spojili bahenní riffy a robustní rytmickou práci s úchylnou poezií Mikea Williamse a to celé bylo jako třešnička na dortu podmalováno zastrašující barikádou hluku a zpětných vazeb.

Někteří si to chtěli usnadit a označili je za “mix Black Sabbath a Black Flag” nebo “otce sludge”, ale my se přikláníme k jejich vlastnímu, vhodnějšímu popisu jako “přízemní zkurveně zesílené blues”… existuje snad lepší definice pro jejich narkotickou masu pomalu drtícího jammování?

S řadou kultovních, žánr definujících alb včetně jejich agresivního debutu z roku 1990 “In The Name Of Suffering”, z roku 1993 “Take As Needed For Pain” a 1996 “Dopesick” přinesli nezapomenutelně hutné, masivní a chytlavé hymny jako “Depress”, “Sisterfucker” a “Lack Of All Most Everything”, které by chtěl vidět naživo každý choromyslný šílenec, čímž si dovolujeme vás pozvat na jeden z nejšerednějších a nejbrutálnějších spektáklů, které kdy byly k vidění na pódiu OEF!

Připravte se lidi: KAŽDÁ LIDSKÁ BYTOST MUSÍ PROJÍT JISTÝ UTRPENÍM!!!

Další potvrzené kapely: POSSESSED (USA, death metal), UTANFÖRSKAPET (Švédsko, crust´n´roll), NAZARENO EL VIOLENTO (Mexiko, grindující hardcore), WARCOLLAPSE (Švédsko, crust), TURBOKRIEG (USA, grindcore), THE KILL (Austrálie, grind), FINAL EXIT (Japonsko, noise/grind), WE ARE THE DAMNED (Portugalsko, dirty crust'n'roll), BESTA (Portugalsko, grindcore), CATTLE DECAPITATION (USA, death/grind), RECTAL SMEGMA, (Holandsko, gore grind), IDIOT IKON (Švédsko, d-beat/crust), RADIOLOKÁTOR (CZ, thrash metal), TWISTED TRUTH (CZ, grindcore), DEAD IN THE DIRT (USA, grind/hardcore), BLOODSOAKED (USA, oldschool death metalu), ACxDC (USA, grind/power violence), PROPHECY (USA, brutal death metal), KATALEPSY (Rusko, slamming brutal death metal), KALIYUGA (grind/crust/d-beat), WARFECT (Švédsko, thrash metal), EPICARDIECTOMY (CZ, slamming death metal), JESUS CRÖST, IMMOLATION, BOLESNO GRINJE, FILTHY CHARITY, SUFFER THE PAIN, CONTRASTIC, BEHEADED, DOOM, NUCLEAR, MACHETAZO, ZOMBIE INC., ABORTION, DARK HORSE, DEMONICAL, GUTSLIT, KRÜGER, MASTER, NUNSLAUGHTER, ULTIMO MONDO CANNIBALE, VALLENFYRE a VITAMIN X
 
 

Obscene Extreme 2014 - italská HC nightLetošní Obscene otevře italská hardcore night

Jste připraveni začít Obscene Extreme festival 2014 dnem totální zběsilosti? První vlna ITALSKÉHO HARDCORU, na začátku hardcorové scény 80. let, je často spojována s termíny jako „zběsilá léta“, „divoká banda“ a „Rovina HC“ a odkazuje na sebedestruktivní kotle pod pódiem. Takže jsme chtěli nabídnout něco, co by evokovalo ten obrovský elán a energii: první den OEF bude tedy celý věnován pravému zvuku ITALSKÉHO HARDCORU.

Proto jsme vybrali dvě kapely, které byly součástí těch legendárních ZBĚSILÝCH LET a jednu novější, která se drží stejného přístupu a intenzity. Ze zuřivých 80. let uvidíte RAW POWER, bezpochyby nejdůležitější a nejvlivnější italskou HC kapelu všech dob, která je aktivní od roku 1981 a nikdy se nerozpadla, ani na pár měsíců. Jejich set je vše, co chcete vidět: tuny hymnusů ze Screams from the Gutter, pecek jako Fuck Authority a Burning the Factory“, lavina čistého old school HC jako za starých dob. Jestliže jsou RAW POWER HC 80. let, který vznikl na základě skvělých amerických kapel jako Circle Jerks a Black Flag, ti, kteří inklinují spíše k Discharge a kurevsky syrovému punku skandinávského stylu, dostanou svou smrtící dávku za pomoci EU'S ARSE, což je další tvář italského šílenství 80. let, které je typické zkreslením zvuku, d-beatovými výpady a hystericky vyřvanými skřeky. Tolik co se týče pamětníků let 1981-1985.

Ochutnávkou současného, stejně tak rychlého a destruktivního HC, bude mladší italský počin jménem ED z Bologne, který se specializuje na rychlý thrashový skejťácký hardcore ve stylu RKL, Verbal Abuse, The Accüsed a podobně, takže nebuďte líní (jako Italové!) a naskočte do divoké bandy na OEF již od středy a užijte si tohle krupobití čistého, šíleného a ZBĚSILÉHO HARDCORU!!!
 
 

Obscene Extreme 2014 - AfterpartyOBSCENE EXTREME 2014 AFTERSHOW PARTY

Pro zaryté pařmeny máme jasný vzkaz : Prodlužte si extrémní víkend o OEF aftershow párty!!!

Kdy? Neděle 20.7.2014, start 18.00 - konec 23.00

Kdo? Pár smrtících kapel na úplný závěr.

Kde? TRUTNOV - Na Bojišti - Pivní stan

Vstup? Pravděpodobně 150,- Kč (rozdělíme mezi vystupující kapely)

playlist:
18.00 - 18.30 MASOCHIST - Thajsko
18.45 - 19.15 GUTSLIT - Indie
19.30 - 20.10 TURBOKRIEG - Usa
20.25 - 21.05 DARK HORSE - Austrálie
21.20 - 22.05 CORRUPT MORAL ALTAR - Velká Británie
22.15 - 23.00 THE KILL - Austrálie

Další a veškeré info na www.obsceneextreme.cz


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

   brutusáček: (the) kill kill kill  
joooooo. 3 vinyly jsem dotáh domu.ale bylo toho fakt hodně,co stálo za to

(the) kill kill kill

   AddSatan:
letos na OEF z těch (relativně) méně profláklých jmen určitě doporučuju mrknout na Türbokrieg (parádní thrash/grindcore s bubeníkem, co hrál i v Insect Warfare, P.L.F. atd., navíc mají dost vtipnýho frontmana s hodně svéráznou "pódiovkou", něco takovýho jsem už dlouho neviděl :) )
  


Videl som ich v Budvajze v utorok a suhlasim, našlapana muzika a spevak magor :D

   Pan Bö: ale vloni jsem neřikal,že nebudu   
říkal :)

jejda,vypad mi ten link na ten jičín,ale to už dohledáš(te)

   AddSatan: hráli první....  
tady video z jičína,ale to prostě takhle nejde.1.venku a ne v klubu 2.za světla 3.je to jenom video :) ale těch videí je mnohem víc,já moc na videa nečumim,tak nedoporučim.třeba najdeš zábavnější kousky
https://www.youtube.com/results?search_query=nazareno+el+violento

   Pan Bö: a co nazareno el violento?   
hráli první, nestíhal jsem, neviděl jsem, asi škoda, pár lidí říkalo, že dobrý...

   brutusáček: nestíham   
výmluvy, má to necelých 8 minut :) šup! whoresnation.bandcamp.com/
od včerejška doma na desce...

jinak návštěvnost na obou akcích super, Playfast after asi 90-95, pre-Obscene asi 110 možná víc (?), jo a dostala mě grupa crusterů (asi Švédi?), kteří přišli až na poslední tři kapely, kdy už šli kluci z Onanizer hrát a nevybíralo se a crusteři stejně poslušně čekali u prázdnýho vstupu na zaplacení, dostali to za půlku :) ... být to našinec, tak nevím nevím :), i když.. asi jak kdo...

   brutusáček: jako vloni? :)  
ještě víc :) ale vloni jsem neřikal,že nebudu

aktuálně

diskuze