Akce

02.03.2018-28.03.2018, Fléda

HENTAI CORPORATION na turné v inovované sestavě

Thrash rock'n'rollová parta Hentai Corporation přijede v rámci turné Intracellular Pets nám spadla 2018 (kdopak nám ho postaví) 20. března na Flédu. V nové sestavě, resp. se dvěma náhradníky, představí brněnským fanouškům dlouho očekávané druhé album a dokáže, že neztratila nic ze své pověsti jedné z nejkontroverznějších a zároveň nejoriginálnějších kapel domácí scény. Na pódiu je uvedou stonerrockoví THE ATAVISTS s novou deskou Lo-Fi Life.

Divoká pražská pětka Hentai Corporation známá zběsilostí svých živých vystoupení, osobitým humorem, nápaditými instrumentálními linkami a gillanovským vokálem Radka Škarohlída vydala po čtyřech letech své druhé album Intracellular Pets. Na něm dokazuje, že za svůj úspěch nevděčí jenom výstřednímu projevu, ale především vysoce kvalitní řemeslné práci. Všech devět skladeb vyniká silnými refrény, nábojem a lze v nich nalézt inspiraci legendami rocku a metalu, což podtrhuje skvělý hlas Radka. Hentai Corporation opět servírují rokenrol se vším všudy.

Na Flédě kapela desku představí po odchodu klávesisty Františka Kouckého se dvěma hostujícími klávesisty, Davem Tichým (Unaffected Evolution) a Adošem Novotným (Cirk LaPutyka, Emma Smetana). „Jedná se zatím o provizorní řešení. Kluci s náma odehrajou koncerty do konce festivalový sezóny a pak se uvidí, co dál. Vytrhli nám trn z paty, protože to všechno bylo poměrně narychlo. Uvidíme, jestli se někomu z nich u nás natolik zalíbí (rozuměj: vydrží s náma lejt, nechcípne a nedokope nás…), že u nás bude chtít zůstat, nebo jestli se budeme muset poohlídnout ještě po někom dalším. Přece jenom, ještě s náma neodehráli žádný koncerty, kde se dějou všechny zvěrstva, tak uvidíme, jestli to vydržej,“ doplňuje Durex z Hentai.

Do povědomí širší veřejnosti se Hentai Corporation dostali kontroverzním bobřím videoklipem ke skladbě Equilibristic Brides z prvního studiového alba The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage z roku 2013, které přesáhlo na serverech youtube a vimeo dohromady přes 1 milion zhlédnutí. Klip ale pohnul stojatými vodami internetu a vyvolal tak silné reakce mravokárců, že musel být stáhnut z YouTube. Na podzim 2016 vypustili další šokující videoklip Až ti řeknu, jenž je cover verzí písně Davida Kollera nahranou v rámci projektu David Koller & Friends.

Role předkapely se zhostí královehradecká čtveřice The Atavists. I oni uvedou nové album Lo-Fi Life a na Flédu tak přisurfují na vlně stoner rocku a špinavých kytar a zatáhnou návštěvníky do zvuku šedesátek.

Ukázky

 Hentai Corporation – Až ti řeknu - youtube ukázka
Hentai Corporation – Synthetic Limits (Of Blossoming Omnipotence) - youtube ukázka
Hentai Corporation – Equilibristic Brides - youtube ukázka
The Atavists – Let You Go - youtube ukázka

Hentai Corporation & The Atavists, Fléda, 20. března 2018, 19:00

Facebook událost
PŘEDPRODEJ +VSTUPNÉ:

200 Kč + poplatky sítě

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z místa vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta a festival elektronické hudby Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl více než milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.


Začátek akce: 19:00
Info: 200 Kč + poplatky sítě
Odkazy: Hentai Corporation: Marast databáze Homepage Bandzone Wikipedia
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze