Akce

16.10.2013

EL TEN ELEVEN [USA] /\ UFAJR [CZ] \/ 16.10 /\ Pohoda MC

EL TEN ELEVEN [USA] /\ UFAJR [CZ] \/ 16.10 /\ Pohoda MC

/\ Místní Borci uvádějí \/

Ve středu k nám do Pohody přiletí power duo z Los Angeles El Ten Eleven a indie post rocková banda Ufajr z Prahy. Pro oboje kapely premiéra v Plzni !

EL TEN ELEVEN [USA]
post rock / ambient / experimental
http://fakerecordlabel.bandcamp.com/
"Opravdu doufám, že lidé neříkají , že jsme math rocková kapela” říká Kristian Dunn, virtuoz, kytarista a polovina dua El Ten Eleven z Los Angeles. Kapela sice bývá označována od post rocku přes ambient a elektroniku, ale Tim Fogarty, udávající rytmus jako bubeník vidí svojí kapelu spíše jako power duo. Tim obsluhuje elektronické pady, sekvencer a akustické bicí zatímco Kristian si troufnul na u nás něco celkem nevídaného (až na Dalibora Jandu samozřejmě) - kytaru s dvěma krky a k tomu ovláda celou sadu efektů, looperů a samplerů! Návštěvníci jejich prvních koncertů byli zprvu šokováni, že jsou na to všechno pouze dva, ale my už sme si snad zvykli, že ve dvou se to lépe táhne a kolikrát ještě líp, no ne?! Kromě 5ti desek jsou také autory soundtracků k různým seriálům, filmům a dokumentům. K nejznámějším z nich patří dokumentární trilogie o designu Helvetica, Objectified a Urbanized od Garyho Hustwita a u nás známí seriál CSI Miami.! Jo a jen tak pro zajímavost název kapely je odvozen od letounu Lockheed L-1011 TriStar. Desky si vydávají na vlastním labelu Fake rekord label a jsou prakticky pořád na jedné velké nekonečné tour. Nojo, ale trvalo jim celých jedenáct let od založení, než doletěli až k nám! Tak to nepropásni a můžeš se jich třeba zeptat, proč se nejmenujou Be Seven Four Seven nebo proč je tak moc štve, když je někdo nazývá math rockovou kapelou. 

UFAJR [CZ]
Indie rock / post rock
http://bandzone.cz/ufajr
Ufajr hrají už dlouho, v současném složení zhruba od roku 2008. Kapela co boří post-rockovou estetiku kolečkama otočenýma doprava. Protože chtějí ukázat světu svou drsně nonkomformní stránku, a jak hrozně jsou v pohodě, mlátí kytarama do bicích, demolují na pódiu nové nástroje a hrají hodně nahlas, aby se neřeklo. Krédo kapely je hrát tak, aby to bylo jinak a zároveň hezky. Srdíčko, slzičky. Krev, pot. Pokaždé když se UFAJR dostávali do povědomí veřejnosti, celou svou reputaci umně zazdili (například roční pauzou) aby je náhodou někdo nezačal moc poslouchat.

Start: 20:00
Kde: Pohoda Music Club, Resslova 17, Plzeň
Vstup: 120 a víc, když budeš chtít 


Začátek akce: 20:00
Info:
Odkazy:
Last.FM: link
Facebook: link

Mapa:

aktuálně

diskuze